Спеціальні потреби

У Тегерані демонстиують студенти


Теократичний режим в Ірані знову опинився перед неспокоєм у країні. У Тегеранському університеті сотні студентів демонстрували проти примусового виходу на пенсію кількох професорів і виключення зі школи політично активних студентів. Вони також протестували проти арешту відомого іранського вченого Раміна Джаганбеґлу.

Студентські лідери повідомили, що понад десятьох демонстрантів забрали члени Басіджу - санкіонованого урядом так званого «комітету пильності». Студенти в Університеті Амір Кабір в Тегерані влаштували демонстрації на знак протесту проти втручання Басіджу у вибори керівництва Асоціації ісламських студентів, яка є про-реформістською організацією. Як повідомляється, члени Басіджу не допустили обраних студентських представників до участі в університетських радах. Студенти-демонстранти - згідно з повідомленнями -- скандували «Смерть реакціонерам і диктатурі !» і «Не хочемо ісламу Талібану.»

Інформаційне агентство «Ройтерс» повідомило, що студентський лідер Абдолла Момені заявив, що акції протесту викликані «обмеженнями накладеними на університети і на політичних активістів-студентів після інавгурації президента Махмуда Ахмадінеджада у листопаді минулого року. «Деяких студентів виключено з школи і деяким студентам загрожують масові виклики перед дисциплінарними комітетами,» сказав Момені.

Раніше відбулися масові акції протестів проти іранського уряду азербайджанської меншості в Табрізі та інших містах в північно-західній провінції Східного Азербайджану. Агентство «Ройтерс» повідомило «про найгучнішу за багато років в Ірані першотравневу демонстрацію.»

Незадоволення і неспокій свідчать про прірву між іранським урядом і іранським народом. Речник Державного департаменту США Шон Мекормак сказав: «Іранці далі ведуть боротьбу за демократію, свободу та інші права, яких їх позбавив автократичний і репресивний уряд. Ми вітаємо зусилля тих багатьох людей в Ірані -- жінок, студентів, журналістів та інших -- здобути свої права.»

Президент Буш заявив, що «Америка очікує того дня, коли наша країна може бути близьким другом вільного і демократичного Ірану.»

XS
SM
MD
LG