Спеціальні потреби

Актуально

У Вашингтоні пройшла виставка Френчайзингу

Цими днями у Вашингтоні закінчилася 15 Міжнародна виставка френчайзингу, де зібралися представники відомих компаній з усіх куточків світу.

Міжнародна виставка з френчайзингу - це щорічне триденне зібрання френчайзних підприємств з різних індустрій. Цього року були представлені компанії з 40 країн. Френчайзи - це підприємства, які придбали в інших компаній право на специфічну фірменну продукцію, процеси та торговельні знаки. За цей привілей підприємство зобов'язується вносити ліцензійну плату і дотримуватись визначених френчайзером стандартів. Мет'ю Шей - президент Міжнародної Асоціації Френчайзерів каже, що тут представлені і готельний бізнес, і роздрібна торгівля, і ресторани і послуги і прибирання комерційних приміщень і технологія і медична опіка і догляд над дітьми і продаж нерухомого майна і автомобільна справа. Отож це не слід називати індустрією. Це радше спосіб ведення комерційної справи.

У Сполучених Штатах френчайзні підприємства - такі як мережа кав'ярень ‘‘Старбакс’’, щороку продають товарів і послуг на 1 трильйон 500 мільярдів доларів. Це становить приблизно 10 відсотків загального обсягу товарів і послуг в країні. Френчайзи дають працю приблизно 14 відсоткам усієї робочої сили у приватному секторі.

«Френчайзинг створює можливість роботи для 18 мільйонів американців у Сполучених Штатах. У США є понад 800 тисяч френчайзних структур. Отож, хоч френчайзинг як бізнес відносно малий, він має великий вплив на економіку», - каже Мет'ю Шей

На виставці були представлені моделі сотень рентабельних френчайзерів, які пропонували співпрацю. З різних країн світу прибули торговельні делегації, часто завдяки підтримці з боку Іноземної торговельної служби американського уряду. Калін Літкенгаус відповідальний у міністерстві торгівлі США за сферу внутрішніх торговельних операцій. Він говорить, що торговельна служба переконала понад 40 делегацій прибути на цю виставку.

«У нас є торговельні спеціалісти в різних частинах країни. Нараховується 109 центрів сприяння експортові. Ми маємо своїх представників в понад 80 країнах світу. Наші торговельні спеціалісти, як в цій країні так і закордоном, зосереджені на френчайзингу, бо ця ділова форма дуже важлива для американської економіки і для американського бізнесу»,- каже він.

Прихильники концепції френчайзингу сподіваються, що цей спосіб ведення бізнесу набуде популярності серед представників меншостей. Існує думка, що зріст нових френчайзних систем дасть меншостям можливість відкрити нові бізнеси, використовуючи моделі з доведеним успішним підходом.

Мет'ю Шей переконаний, що френчайзинг створює платформу, дає формат, на підставі яких новий бізнесмен зможе застосувати свої підприємницькі нахили і здійснить свою американську мрію, використовуючи для цього принципи вільної торгівлі, чого він не міг би зробити, не знаючи з чого починати. Після доброго початку, успіх у френчайзингу - каже Шей - вимагає такої самої наполегливої праці і відданості, як і кожен інший бізнес.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG