Спеціальні потреби

Актуально

Парламент знову консультується

Те, що Наша Україна консультується з Партією регіонів вже ні в кого не викликає сумнівів. Це прямо визнають навіть номінальні лідери цієї партії, зокрема Петро Порошенко. Цей факт ставить нашоукраїнців під шквал критики з боку інших помаранчевих – соціалістів та БЮТ. В парламенті постійно лунають публічні суперечки з цього приводу:

"…відбулися такі попередні консультації з Партією регіонів. Наша пропозиція про те, щоб були проведені такі консультації з іншими політичними силами залишається відкритою. Ми є готові до будь-яких пропозицій. Такі консультації можуть мати як багатосторонній, так і двосторонній характер..."

Водночас Наша Україна вперто не називає свої дії переговорами, хоч ведуть їх уповноважені представники фракції. "Ведуться консультації з усіма політичними партіями, які перемогли на парламентських виборах, по пошуку оптимальної конфігурації, яка відповідає інтересам держави", - заявив Анатолій Кінах.

Регіони ставляться до такої позиції поблажливо, мовляв, яка різниця як це називається, головне – ми домовляємося про коаліцію. Головне питання зараз - коли може бути створена така коаліція, і хто у ній посяде крісло прем’єра. Регіони роблять вигляд, що не мають наміру ним поступатися, однак натякають, що готові домовлятися.

"...ми переможці, і прем’єр-міністр має бути від Партії регіонів. Якщо ж ми отримаємо зустрічні пропозиції, то будемо їх обговорювати", - зазначив Євген Кушнарьов.

Нашоукраїнці у відповідь заявляють, що у разі непомаранчевої коаліції прем’єрське крісло має належати їм. Юлія Тимошенко вже навіть придумала доволі іронічну назву новій синьо-помаранчевій коаліції - «не зрадь Майдан» - і обіцяє чітку і продуману опозицію.

"Ми сьогодні напрацьовуємо достатньо ретельно стратегію, як погодитися, якщо Наша Україна зрадить Україну, і, власне кажучи, створить коаліцію з Партією регіонів. У нас буде дуже чітка система заходів і, як тільки коаліція з Партією регіонів у нашоукраїнців буде оголошена, ми оголосимо свою стратегію боротьби за Україну", - йдеться в заяві Юлії Тимошенко.

Олекснадр Мороз з цього приводу радився сьогодні з Президентом. Він каже, що не поставить свого підпису під угодою Януковича і Нашої України, однак не виключає, що це можуть зробити понад десяток його однопартійців, для яких, за словами Йосипа Вінського, знайшлася до цього мотивація.

Сам Янукович сповнений оптимізму і обіцяє коаліцію до вівторка. До того часу мають бути полагоджені як кадрові питання, так і принципові розбіжності поміж цими двома політичними структурами – це НАТО, російська мова, ЄЕП та федеральний устрій.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG