Спеціальні потреби

В Україні фінішують коаліційні переговори


Сто три сторінки тексту коаліційної угоди парафували сьогодні чільні представники БЮТу, Нашої України та Соцпартії. В той час, коли одні працювали над остаточною версією документу, інші визначалися з кандидатурами. Якщо з прем’єром все більш-менш зрозуміло – цю позицію залишили за Тимошенко, то зі спікером має визначитися Наша Україна. Там поки що висувають кандидатуру Петра Порошенка, який, як відомо, не в дуже добрий стосунках з Тимошенко. Однак, сама Тимошенко каже – все це лише технічні моменти, принципове рішення вже схвалене:

«Вже абсолютно узгоджені всі деталі коаліційної угоди. Ми абсолютно пройшлися по всім складовим і на сьогоднішній день можна констатувати, що розбіжностей у нас абсолютно не залишилося. Це говорить про те, що сьогодні ніщо не перешкоджає створенню коаліції.»

Втім, про те, що розбіжності все ще є, свідчить навіть невдале голосування за пропозицію Романа Безсмертного про перенесення сесії на п’ятницю. За це не голосувала половина БЮТівців та всі соціалісти. Депутати кажуть і про інші ризики, наприклад, що навіть після внесення кандидатури Тимошенко за неї не проголосує частина Нашої України або ж самого БЮТ. Аби цього уникнути, голосування може бути пакетним – разом голосуватимуть за призначення прем’єра та спікера. Тож кандидатура спікера – головний біль для Нашої України. Це має бути сильна фігура, каже нашоукраїнець Михайло Поживанов, натякаючи на необхідність протистояти Тимошенко:

«Крісло прем’єр-міністра за цією коаліційною угодою є за Юлією Тимошенко. Вона дуже сильний політик, вона це довела останнім часом. І для того, щоб ми в бік якоїсь там тиранії не пішли, повинна бути збалансована влада, повинна бути дуже сильна, харизматична людина...»

В результаті чергового раунду протистояння, регіони можуть зіграти свою гру. Коментуючи події з помаранчевими, вони заявляють, що здатні і самі сформувати уряд, але не хочуть конфлікту з Президентом. Тарас Чорновіл пояснює: «...у війні з Президентом, який не зможе формально створити уряд, хоча Конституція не заперечує цього, там розписується стаття. Але якщо Президент не внесе нашої кандидатури, - це буде далі війна. Але це станеться тільки в тому випадку, якщо точно буде кінець переговорів з Нашою Україною.»

Водночас, консультації певних регіоналів з деякими нашоукраїнцями і досі тривають. Це ще один ризик для зриву коаліції у помаранчевому кольорі. У будь-якому разі, якщо завтра про неї не буде оголошено і продемонстровано принаймні 226 підписів під відповідною угодою, регіони погрожують самостійно обрати керівництво парламенту за підтримки деяких депутатів з помаранчевих фракцій.

XS
SM
MD
LG