Спеціальні потреби

Актуально

У Вашингтоні говорять про безпеку України

В час, коли в Українi вся увага зосереджена на фактi сформування парламентської бiльшостi, у Вашингтоні турбуються безпекою України -- як національною, так i енергетичною. Питання обговорювалося на конференції на Капітолійському пагорбi.

Сьогоднішня дискусія у Вашингтоні була продовженням ухваленої у Відні декларації Європейського Союзу та США, у якій зокрема йдеться, що країни-члени Європейського Союзу та США будуть сприяти Україні у побудові демократичної та безпечної країни, сприяти реформі її енергетичного сектора та продовжуватимуть співробітництво для забезпечення безперебійного постачання енергоносіїв. У вашингтонськiй конференції брали участь експерти, законодавці та офіційні представники США та України. Діалог організували спiльно Рада з питань зовнiшньої політики США, Центр україно-американських відносин, Український кокус в американському Конгресі та Посольство України у США.

Відкриваючи одноденну конференцію посол України у США Олег Шамшур розповів про значний внесок України у питання безпеки у світі та регіоні. Він згадав про присутність українських миротворців на Балканах та в Іраку, намагання України сприяти вирішенню проблеми Придністров’я та активізацію спiвпрацi у цьому напрямку країн-членів ГУАМ. Але особливо важливим для України посол Шамшур назвав питання енергетичної безпеки України, у вирішенні якого Сполучені Штати підтримують Україну:

«Є спільні інтереси і спільне розуміння потреби серйозного діалогу з питань енергетики за участю усіх важливих елементів та гравців на цьому полі у Європі. I ми вважаємо, що цей діалог має розвиватися на базі принципів Європейської енергетичної хартії».

На тому, що питання енергетики є принциповим для безпеки i суверенiтету будь-якої країни наголосила і Селест Волендер - директор програм Європи та Євразії вашингтонського Центру стратегічних та міжнародних дослiджень:

«Газ є важливою складовою безпеки, бо енергія є важливом елементом для військового i оборонного секторів, але також і тому, що існування надійної та передбачливої поставки енергії є фундаментальним для економіки будь-якої країни. Частина суверенітету - це наявнiсть збройних сил, але друга частина суверенiтету - це сильна та динамічна економіка. Тому, розпочавши рух у напрямку глобальної інтеграції та більшої конкуренції, та намагаючись створити у себе сучасний енергетичний сектор, інтегрований сучасною методологiєю у глобальну енергетичну систему, у глобальні енергетичні мережi -- це просто частина політики безпеки України».

Своє бачення спiвробiтництва у питаннях безпеки висловив на конференції і співголова українського кокусу в американському Конгресі Курт Велдон. Він відзначив, що Захід повинен розуміти, який сильний тиск у цiй галузi Україна щоденно відчуває з боку Росії. Водночас, за його словами, Україна не може бути ворогом Росії, бо обидві країни є сусідами. А iнтересом США, додав вiн, є підтримувати баланс у відносинах України з Росією та західними країнами:

«Ми не хочемо ворожих відносин, бо це не було б в інтересах жодної iз сторiн. Ми хочемо балансу – так як Україна співпрацюватиме прозоро з Росією у різних питаннях – ми хочемо, щоби був баланс зi США та Заходом. Ми дуже стурбовані спроможнiстю Росії використовувати енергію як iнструмент, щоб у певних ситуаціях намагатись маніпулювати українською економікою i також її політичною системою. Багато з нас занепокоєні довгою рукою Газпрому не лише в Українi, але i в усiх інших колишніх радянських республіках. Водночас питання доступу до нафтопроводiв, шляхiв постачання та спроможність маніпулювати фундаментальним правом України розвивати свiй економічний потенціал слугує сигналом тривоги для нас усіх», -- сказав Курт Велдон.

Селест Волендер від Центру стратегічних та міжнародних дослiджень торкунался також питання пiдписаних на початку року українсько-росiйських газових угод, назвавши невигідними для України i намагання переглянути їх зовсiм виправданим:

«Я вважаю, що це гарний сигнал, що прем`єр-мiнiстр хоче дати зрозумiти, що вона зацiкавлена у переглядi угоди вiд сiчня цього року. Угода була непрозорою, доволi пiдозрiлою та такою, яка продовжувала б вiдносини залежностi.... Отож я не бачу, що пропозицiя майбутнього прем`єра якимось чином антиросiйська, чи що нею Україна вiдновлює газову вiйну з Росiєю. Можливо, що вона дратує деякi елементи, якi мають користь вiд корупцiї, вiд непрозорих домовленостей. Однак кiнець кiнцем, якщо Україна i Росiя формуватимуть свої енергетичнi вiдносини на пiдставi глобальних стандартiв, дотримуючись прийнятих корпоративних засад, прозоростi, передбачливостi у визначеннi ринкових цiн у торгiвлi та транзиту -- то з цього матимуть користь обидвi країни», - зазначила Селест Волендер.

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG