Спеціальні потреби

В Іраку продовжується звільнення в`язнів


Ще кількасот в`язнів звільнено з іракських тюрем, згідно із ініціативою національного примирення, оголошеною у неділю прем`єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі.

Лише у вівторок на волю випущено приблизно 450 в`язнів з контрольованої американцями в`язниці Абу-Грейб неподалік Багдаду та декількох інших тюрем. Малікі обіцяв до кінця місяця звільнити 2500 в`язнів. Іракські офіційні особи кажуть, що амністовані в`язні не були причетними до насильницьких злочинів або взагалі були ув`язнені безпідставно.

Між тим Верховний суд Іраку повідомив, що 21 серпня розпочнеться другий процес над Саддамом Гусейном та іншими колишніми іракськими лідерами за звинуваченнями їх спробі винищення у вісімдесятих роках курдської меншини. Серед найжорсткіших етапів називають отруєння газом понад 5000 курдів у містечку Галабжа у 1988 році. Зараз над Саддамом та сімома його соратниками ще продовжується суд за звинуваченнями у вбивстві ними 148 шиїтів, яким вони інкримінували причетність до спроби замаху на колишнього іракського лідера у 1982 році.

XS
SM
MD
LG