Спеціальні потреби

Відповідь Росії на вбивства дипломатів


Події в Росії напередодні візиту Кондолізи Райс розвивалися з блискавичною швидкістю, пишуть Вашингтон Таймс, Нью Йорк Таймс, Вашингтон Пост. У відповідь на вбивство чотирьох російських дипломатів в Іраку Путін наказав спецслужбам Росії знайти і знищити тих, хто це зробив. Точні слова Путіна невідомі, але відомо, що він заявив про це під час зустрічі з принцем Саудівської Аравії Салманом бін Азізом. Які саме агенти виконуватимуть наказ Путіна--неясно, пише Нью йорк таймс, враховуючи те, як мало відомо про угруповання, що викрало і вбило дипломатів--«Рада моджахедів Шури».

Вашингтон Таймс пише, що резолюція Думи, у якій складається вина за вбивство дипломатів на США та коаліцію, є черговою ознакою посилення напруженості в стосунках обох країн напередодні саміту міністрів закордонних справ вісімки у Москві. США та Великобританія виступили проти пункту цієї резолюції, де вимагається від Ради Безпеки ООН закликати уряд Іраку і багатонаціональні сили вдатися до заходів, скерованих на посилення безпеки іноземних дипломатичних місій в Іраку і їх співробітників. Словом, атмосфера на саміті вісімки в Петербурзі обіцяє бути напруженою, пише Вашингтон Таймс.

Незважаючи на це, головний помічник Путіна Владислав Сурков, пише лондонська Таймс, у ексклюзивній зустрічі з пресою казав, що Росія--це демократична країна, і краще місце для саміту вісімки. Сурков не погодився з терміном «керована демократія, » який вживають для визначення путінського режиму. «Наша російська модель демократії зветься «суверенною демократією,» -- заявив піарник Сурков, що свого часу працював у Ходорковського. Йому приписують створення концепції посилення централізованого контролю над парламентом і ключовими галузями промисловості, і створення партії Єдина Росія, молодіжних рухів «Ті, що йдуть разом,» «Наші,» тощо, покликаних протидіяти «кольоровим» революціям. Сурков заперечує, що Росія програла холодну війну. «Саме ми демократизували гігантський простір, який нині відроджується,» -- каже він, пише лондонська Таймс.

XS
SM
MD
LG