Спеціальні потреби

Актуально

Очiкуваний круглий стiл таки не вiдбувся

Круглий стіл між владою та опозицією в Україні сьогодні так і не відбувся. У його зриві сторони звинувачують одна одну, втiм такий кргулий стіл має відбутися завтра, вже за участі президента України.

Зранку лідери владної коаліції прийшли на раніше обумовлений кргулий стіл з опозицією, однак, там з`ясувалося, що його проігнорувала сама опозиція. Віктор Янукович, який очолює Партію і фракцію регіонів, прислав замість себе уповноважених представників. Лідери більшості, серед них Микола Томенко, прочекали більше півгодини і назвали це небажанням домовлятися:

«Вiдсутнiсть лiдера Партiї регiонiв не дає можливостi розпочати круглий стiл, який був заявлений», -- сказав вiн.

Спочатку казали, що Янукович хотів, аби на зібрання з`явився президент, і не хотів говорити з лідерами коаліції. Тетьяна Мокріді, Наша Україна:

«Менi здається, що останнiм часом Вiктор Федерович не може нiяк вийти зi стану президентської кампанiї. Вiн досi намагається позицiонувати себе як кандидат у президенти. Звiдти таке його велике бажання бути присутнiм в ефiрах i вiтати людей з усiма державними святами. Тому я думаю, що вiн сьогоднi вiн теж тут не присутнiй. Тiльки тому, що тут немає президента».

Натомість предстанвики регіоналів, зокрема Тарас Чорновіл заяивли, що вони повноважні предстанвики найчисельнішої фракції і що саме коаліція зірвала переговори:

«Позицiя керiвництва партiї i фракцiї зводиться до того, що на першому етапi зовсiм необов`язкове, щоби були з нами лiдери партiй i фракцiй. Ми би вважали за достатнє... представлення позицiй i кожна полiтична сила могла б делегувати тих представникiв, яких вона вважала за найкращих i найдоречнiших... Наша делегацiя дiстала повний мандат вiд як полiтради, так i вiд ради фракцiї».

Пізніше з`явилася інформація, що регіонали гальмували процес, бо визначалися зі своїми вимогами. Пізніше ці вимоги з`явилися у пресі. В основному вони стосувалися кадрових претензій нової опозиції, серед яких були навiть посади першого віце-спікера парламенту, голів парламентських комітетів та вимога узгоджувати з ними голів обласних державних адміністрацій.

Олександр Турчинов з БЮТу назвав ці вимоги неприйнятними. Натомість президент погодився поговорити з опозицією на погоджувальній раді парламенту. Така розмова буде у вівторок зранку. В разі невиконання своїх вимог регіонали погрожують продовжувати блокування.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG