Спеціальні потреби

Очiкуваний круглий стiл таки не вiдбувся


Круглий стіл між владою та опозицією в Україні сьогодні так і не відбувся. У його зриві сторони звинувачують одна одну, втiм такий кргулий стіл має відбутися завтра, вже за участі президента України.

Зранку лідери владної коаліції прийшли на раніше обумовлений кргулий стіл з опозицією, однак, там з`ясувалося, що його проігнорувала сама опозиція. Віктор Янукович, який очолює Партію і фракцію регіонів, прислав замість себе уповноважених представників. Лідери більшості, серед них Микола Томенко, прочекали більше півгодини і назвали це небажанням домовлятися:

«Вiдсутнiсть лiдера Партiї регiонiв не дає можливостi розпочати круглий стiл, який був заявлений», -- сказав вiн.

Спочатку казали, що Янукович хотів, аби на зібрання з`явився президент, і не хотів говорити з лідерами коаліції. Тетьяна Мокріді, Наша Україна:

«Менi здається, що останнiм часом Вiктор Федерович не може нiяк вийти зi стану президентської кампанiї. Вiн досi намагається позицiонувати себе як кандидат у президенти. Звiдти таке його велике бажання бути присутнiм в ефiрах i вiтати людей з усiма державними святами. Тому я думаю, що вiн сьогоднi вiн теж тут не присутнiй. Тiльки тому, що тут немає президента».

Натомість предстанвики регіоналів, зокрема Тарас Чорновіл заяивли, що вони повноважні предстанвики найчисельнішої фракції і що саме коаліція зірвала переговори:

«Позицiя керiвництва партiї i фракцiї зводиться до того, що на першому етапi зовсiм необов`язкове, щоби були з нами лiдери партiй i фракцiй. Ми би вважали за достатнє... представлення позицiй i кожна полiтична сила могла б делегувати тих представникiв, яких вона вважала за найкращих i найдоречнiших... Наша делегацiя дiстала повний мандат вiд як полiтради, так i вiд ради фракцiї».

Пізніше з`явилася інформація, що регіонали гальмували процес, бо визначалися зі своїми вимогами. Пізніше ці вимоги з`явилися у пресі. В основному вони стосувалися кадрових претензій нової опозиції, серед яких були навiть посади першого віце-спікера парламенту, голів парламентських комітетів та вимога узгоджувати з ними голів обласних державних адміністрацій.

Олександр Турчинов з БЮТу назвав ці вимоги неприйнятними. Натомість президент погодився поговорити з опозицією на погоджувальній раді парламенту. Така розмова буде у вівторок зранку. В разі невиконання своїх вимог регіонали погрожують продовжувати блокування.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG