Спеціальні потреби

Актуально

Пинзеник заспокоює населення субсидiями

Бюджет України має ресурси, щоб відшкодувати вразливим верствам населення підвищення ціни на газ. Про це заявив міністр фінансів Вiктор Пинзеник, звітуючи про виконання бюджету за перше півріччя 2006 року.

Як відомо, з суботи 1 липня природний газ для населення України подорожчав на 85%. Віднині ціна складатиме понад 400 гривень за тисячу кубів, і за офіційними розрахунками, щомісячні витрати на блакитне паливо для кожної родини становитимуть від 5 до 80 гривень. Найменше – 5 гривень на місяць платитимуть користувачі газових плит та централізованого гарячого водопостачання; найбільше – майже 80 гривень – ті, хто, крім газової плити, користується системою індивідуального опалення і при цьому не має лічильника.

Як заспокоює міністр фінансів Віктор Пинзеник, коштів, закладених у місцеві бюджети, цілком вистачить для оплати комунальних платежів. Міністр стверджує також, що бюджет України володіє достатніми ресурсами, аби відшкодувати подорожчання газу для тих, хто цього потребує:

«Минулого року на пільги і субсидії було закладено в бюджеті 1,6 млрд гривень. Цього року 2 млрд 300 млн. На 41% більше. Тобто бюджет країни дасть відповідь на питання захисту вразливих верств населення».

За словами Пинзеника, обвальної інфляції від підвищення ціни на газ та комунальні послуги у Міністерстві фінансів, як виглядає, не очікують:

«Комунальні платежі в структурі індексу цін складають 9,1%. От в цій частині зміна цін на комунальні платежі впливає на показник інфляції.

Звітуючи про виконання бюджету за перше півріччя 2006 року, Пинзеник повідомив, що план надходжень за перші шість місяців перевиконано. Замість запланованих 42 мільярдів гривень до загального фонду Держбюджету надійшло 43 мільярди – вище плану на 2%. Як доповів міністр, дефіцит бюджету сьогодні значно менший, ніж передбачалося (тільки 5 мільярдів, хоч мав скласти 9), а зовнішній борг країни дедалі зменшується і зараз є найнижчим за всю новітню історію України – 14 з половиною відсотка від ВВП. Віктор Пинзеник, що відпрацював міністром фінансів в урядах Тимошенко, а відтак Єханурова, каже, що далеко не все із задуманого встиг зробити:

«Україні треба – знову можу повторити те, що колись говорив – мітлу і мести, мести, мести. В Україні дуже багато проблем. Причому проблем системного характеру, які потребують дуже непростих рішень».

За словами Пинзеника, реформи в Україні ще тільки чекають. І серед ключових називає пенсійну реформу, яку, на його думку, треба починати із застосування до всіх пенсіонерів – без поділу на касти і сорти – єдиних правил нарахування пенсії.

Але на жаль, для цього замало рішення Міністерства фінансів, -- додає головний фінансист України. Потрібне політичне рішення команди, причому такої, яка злагоджено діє на рівні і уряду, і парламенту.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG