Спеціальні потреби

Актуально

Самміт Великої Вісімки обговорюватиме подальші дії щодо Ірану

Президент Буш зазначає, що Самміт Великої Вісімки наступного тижня стане гарною можливістю продемонструвати Ірану, що країни світу серйозно налаштовані припинити вироблення ядерної зброї в Ірані. Європейські дипломати очікують відповіді від Тегерану на пропозиції міжнародної спільноти ще до початку Самміту в Росії.

Президент Буш заявляє, що Самміт в Петербурзі, на якому будуть представлені вісім країн-лідерів світу, повинен ще раз підтвердити рішучість міжнародної спільноти щодо переконання Ірану припинити збагачення урану:

«Самміт стане можливістю для всіх тих, хто активно займається цим питанням, запевнити Іранців в наших серйозних намірах не дозволити їм отримати ядерну зброю», - зазначив пан Буш.

Під час свого спілкування з журналістами в місті Чікаґо, Президент Буш наголосив, що якщо Іран дійсно відмовиться продовжувати збагачення урану, США приєднається до прямих переговорів з цього питання.

Зусилля щодо проведення цих переговорів очолюють Європейські високі посадовці. Вони зазначають, що вже є певний конструктивний прогрес щодо переконання Ірану дати свою відповідь на запропонований міжнародною спільнотою пакет переваг на той випадок, якщо Іран погодиться припинити подальше збагачення урану.

Генеральний секретар Ради міністрів Євросоюзу Хав'єр Солана провів зустріч в четвер з Алі Ларіджані, представником Ірану на переговорах щодо ядерної зброї. Згідно повідомлення речника Ради міністрів, проведені переговори – це гарний початок і Солана очікує, що Іран виступить зі «змістовною відповіддю» ще перед початком Самміту Великої Вісімки, що відбудеться наступного тижня.

Однією з найбільших перепон для Президента Буша є господар Самміту Володимир Путін. Російський Президент не є прибічником санкцій проти Ірану, якщо той не погодиться з вимогами міжнародної спільноти:

«Ви знаєте, деякі країни більш схильні до санкцій, як метода впливу, ніж інші країни», - зазначив Буш. «Частиною проблеми, з якою ми стикаємось в деяких країнах, є те, що вони мають певний економічний інтерес. І нашим завданням є переконатися, що інтереси національної безпеки, безпеки світових інтересів є більш пріоритетними по відношенню до економічних інтересів. Іноді трохи часу необхідно для того, щоб спрямувати людей в правильному напрямку».

Цього тижня Президент Буш провів телефонну розмову з Президентом Путіним, під час якої він висловив сподівання, що російський лідер розуміє, яку загрозу становить можлива наявність ядерної зброї в Ірані.

Іран підкреслює, що не виробляє ядерну зброю і збагачує уран лише з мирною метою – вироблення енергії.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG