Спеціальні потреби

Партія ПОРА закликає до протестів


Українців знову кличуть на Майдан. Вдатися до масових акцій протесту громадян запрошує партія «Пора». Її активісти вже встановили на Майдані Незалежності в центрі української столиці десятки наметів, розгорнули прапори та гасла. Вимоги «пористів» озвучив один із лідерів організації Владислав Каськів:

«Негайно звільнити з посади голови парламенту зрадника Мороза. Ліквідувати коаліцію, в якій присутні комуністи. Такого не було навіть за часів Кучми, і встановити новий формат демократичного уряду України».

Якщо ці вимоги не виконають, «Пора» закличе громадян вимагати проведення позачергових виборів Верховної Ради. Остання вимога, як не дивно, може знайти прихильників і в таборі ідеологічних противників «Пори». Лідер блоку «Народна опозиція» Наталія Вітренко підтримує ідею нових виборів. Для її політичної сили це означає шанс подолати тривідсотоковий бар'єр і потрапити до парламенту. У нових виборах братиме участь і «Народна партія» Володимира Литвина.

Каськів не уточнює, кого він бачить у новій коаліції. Однак цього ж дня Блок Юлії Тимошенко також оголосив про початок акції протесту. Намети із символікою цієї політичної сили також з'явилися на Майдані Незалежності. Мітинги обіцяють проводити по всій Україні. Зранку прихильники Тимошенко пікетували Верховну Раду. До них приєдналися члени Української народної партії Юрія Костенка. Вимоги БЮТ та УНП – радикальніші. Вони - за негайний розпуск парламенту. Свої акції вони обіцяють припинити лише після призначення позачергових виборів до Верховної Ради.

Однак станом на вечір середи кияни не надто активно відгукнулися на заклик «Пори». На Майдані Незалежності лише декілька сот людей із символікою цієї організації. Так само небагатолюдні пікети прихильників антикризової коаліції. Декілька десятків автобусів привезли їх до столиці з інших міст. Оглядачі висловлюють сумнів, що будь-якій політичній силі варто розраховувати на масову підтримку громадян. Соціологи твердять – головна причина пасивності людей – розчарування.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG