Спеціальні потреби

Жителі США долучаються до вирішення близькосхідного конфлікту


У Сполучених Штатах до зусиль припинити кризу на Близькому Сході вдаються представники лівансько-американської громади. Нещодавно активісти арабської діаспори у США зібралися у столичному Вашингтоні, щоб обговорити наболілі питання з впливовими діячами США.

Понад 100 американців арабського походження прибули до Вашингтону на екстрений саміт, демонструючи свою стривоженість кризою на Близькому Сході. Вони закликали негайно припинити ворожнечу. Джеймс Зоґбі - президент організації ''Арабсько-американський інститут'' каже, що не буває військового вирішення політичних проблем. Всі погоджуються з президентом Бушем, що саме угруповання Гезбола розпочало цю кризу і що Ізраїль має право себе захищати. Однак багато учасників зустрічі вважають, що Ізраїль у своїх відплатних діях зайшов занадто далеко. Гуейда Саад з ліванської програми Арлінгтону каже так: «Мені здається серед американців існує думка, що американські ліванці не визнають права Ізраїлю себе захищати. Однак запитання в дійсності в тому, наскільки вірно, що мішенню стають цивільні, що обстрілюють інфраструктуру Лівану? Цим лише наноситься більша шкода державі Ізраїль».

Абас Юсеф - американець ліванського походження з міста Дерборн Гайтс, в штаті Мічіґан каже, що хоча теперішня криза - справа рук Гезболи, корінь проблеми полягає в територіальному конфлікті між ізраїльтянами та палестинцями, який вже точиться 58 років. «Проблема в суперечці через території. Є палестинці, але немає держави. Мирний процес занедбано. Прикро, що президент таке допустив», - говорить він. Учасники самміту також мали нагоду обговорити хвилюючі теми з кількома членами Конгресу. Вони кажуть, що у владних кулуарах Вашингтону повинен частіше лунати голос громади американських арабів. Елізабет Аюб - художниця з міста Маямі, штату Флорида говорить так: «Нам треба зібрати гроші. Я завжди так казала. І так думала. Гроші - рівнозначні владі. Вони також служать ресурсом. Виходити на відповідних людей з владними повноваженнями, щоб вас почули. Утім, процес нав'язування контактів з владними, як також зміцнення своїх позицій - потребує чималих зусиль».

Державний Секретар США Кондоліза Райс каже, що Сполучені Штати докладають зусиль, аби покінчити з насильством. Вона має розпочати свою місію на Близькому Сході у неділю. Залишаючи Вашингтон пані Райс запевнила журналістів, що адміністрація президента Буша - за встановлення в регіоні тривалого миру. «Ми намагаємося покласти край теперішньому насильству. І зробити це негайно. Більше того, ми воліємо дістатися самого коріння конфлікту та встановити справжній і непорушний мир», - додає Райс. Водночас Держсекретар наголосила, що уникатиме досягнення поверхневого перемир'я, бо це не вирішить проблеми в цілому. Таке припинення вогню триватиме недовго, вважає Райс.

XS
SM
MD
LG