Спеціальні потреби

Ющенко проведе переговори з коаліціянтами


Президент ще не прийняв рішення по кандидатурі Януковича, проте прийме його у визначений Конституцією строк до 2 серпня. Про це заявляють у президентському секретаріаті. При цьому, як стверджують юридичні радники глави держави, Віктор Ющенко має право відхилити пропозицію, подану парламентською коаліцією.

На противагу “антикризовій коаліції”, яка вважає обов’язком президента подати ту кандидатуру, яку йому запропонували, у президентському секретаріаті ситуацію бачать по-іншому. За словами юристів -- радників глави держави, “не слід розглядати президента як листоношу, який з одних дверей бере і в другі заносить”. Дорадники твердять, що в умовах відсутності Конституційного суду президент і лише президент тлумачить конституційні норми стосовно своїх власних повноважень. А відтак, він може вирішити відхилити подану пропозицію – каже радник Микола Полудьонний:

«Да, я сказав про це абсолютно чітко. Президент має право відхилити пропозицію. Я хочу нагадати, що норма Конституції, яка міститься в статті 83 Конституції, містить таке положення: коаліція вносить Президенту України пропозиції у множині. А президент вносить подання».

Як нагадав Полудьонний, для розгляду пропозиції коаліціянтів щодо прем’єра Януковича Ющенко ще має час до 2 серпня. При цьому право розпустити парламент глава держави набув уже зараз. І якщо в переговорах з коаліцією не вдасться досягти консенсусу, то президент цим своїм правом може скористатись, каже Полудьонний:

«Президент налаштований на діалог, він має надію, що напруга буде змінюватись у бік конструктиву. У випадку ж, якщо ж цього не станеться, то президент скористається своїм правом».

При цьому радник глави держави наголосив, що будь-які рішення Верховної Ради після її розпуску президентом будуть нелегітимні. “У цьому випадку парламент як орган зникає з політичної карти до наступних виборів”, підкреслив Полудьонний. Коментуючи телезвернення Олександра Мороза, він назвав “епатажною” заяву спікера про те, що парламент не виконуватиме рішення президента, якщо той розпустить Раду:

«Що означає, що парламент не буде виконувати? Що це означає – що 236 або 238 народних депутатів сядуть в парламенті і що будуть проводити пленарні засідання? Важко собі уявити це тоді, коли політичні сили підуть на вибори».

У президентському секретаріаті журналістів повідомили також, що Віктор Ющенко після вчорашнього телезвернення Олександра Мороза мав з ним телефонну розмову. Президент не висловлював емоційних оцінок, -- зазначила його прес-секретар Ірина Геращенко. За її словами, “Якщо відповідати шпилькою на шпильку, конструктивного діалогу не відбудеться”. Геращенко повідомила також, що сьогодні президент не зустрічався з Януковичем, але що така зустріч відбудеться в майбутньому.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG