Спеціальні потреби

У Чикаго – виставка українських модернiстiвВ американському мiстi Чикаго днями вiдкрилася виставка творiв українських модернiстiв початку 20-го століття. Експозицiя, на якiй представленi твори таких майстрiв як Казимир Малевич, Давид Борлюк, Олександр Богомазов, Василь Єрмилов та Віктор Пальмов, у свiй перший день зiбрала кількасот людей – серед них не тiльки високопосадовцiв міста Чикаго, але i гостей з України, у тому числі i міністра культури Iгоря Лiхового.

Виставка – надбання Комiтету міст-побратимiв Чикаго-Київ, якому у цьому дiлi посприяв Національний художнiй музей України. Як зазначив присутнiй на експозиції генеральний директор музею Анатолій Мельник, про подібні виставки ще зовсiм недавно навiть думати не можна було.

«Ми привезли українське мистецтво – мистецтво, яке напевно рокiв 20 тому не могло представлятися не тiльки в Америці, або в Європi – це мистецтво не могло представлятися i в Українi».

Як вiдзначають органiзатори виставки, її першочерговою метою є показати свiту, що i український народ має чим пишатися. Про це зокрема говорила голова Комiтету міст-побратимiв Чикаго-Київ Марта Фарiон.

«Ми працювали зi спонсорами i з органiзаторами на те, щоб показати свiту, що Україна має таких надзвичайних митцiв. Це – мистецтво початку 20-го століття. Про нього свiт не знав. Це - шедеври мистецтва світового. I ми працювали пiвтора року над тим, щоб це здiйснилося», -- сказала вона.

I зусилля, за всіма ознаками, не були марними, адже, як вважає Анатолій Мельник, виставка, крім того, що вона знайомить свiт з українськими художниками, є також унікальною нагодою для зближення двох народiв.

«У нас є така велика нагода, через культуру, через мистецтво, розвивати дружні стосунки мiж нашими народами, i пiзнавати як українську культуру, так i американську культуру».

Виставка у Чикаго триватиме до 15 жовтня. 4 листопада вона відкриється в Українському музеї в Нью-Йорку.


Вiдео-зйомка - Iвана Грицака

XS
SM
MD
LG