Спеціальні потреби

Актуально

Світовий Банк оприлюднив звіт про корупцію

Світовий Банк оприлюднив свій черговий звіт, у якому вказується на зменшення від двотисячного року корупції у країнах з перехідною економікою у Східній Європі та колишніх радянських респубіках.

Звіт Світового Банку «Анти-корупція в дії 3: Хто домігся успіху і чому?» - найновіший документ установи про дослідження тенденцій у сфері корупції між 2000 і 2005 роками. Ним охоплено понад 20 тисяч фірм у 26 країнах колишнього соціалістичного блоку Європи, Центральної Азії, плюс Туреччини. Черил Ґрей - співавтор звіту і одна з директорів Світового Банку у справах Європи і Центральної Азії вказує на загальний спад корупції в цьому реґіоні. «Це до деякої міри несподіванка, бо багато людей вважає, що корупцію аж ніяк неможливо приборкати, що вона неодмінно зростатиме, або зростає», - говорить вона.

Як всеохоплюючі реформи, так і політичні структури - включно зі спрощенням податкової системи і реформуванням митної адміністрації в цілому сприяли спаду корупції у країнах із перехідною економікою. Утім, корупція у Східній Європі і колишніх радянських республіках значно поширеніша, ніж у більшості країн Західної Європи, зокрема у судових органах, адже ці країни лише починають звертати на неї увагу, - зазначено у звіті Світового Банку. Між тим мета приєднання до Європейського Союзу є вагомим чинником прагнучих цього країн для подолання корупції, - зазначає Черил Ґрей. «Євросоюз відіграє дуже позитивну роль у цьому відношенні в тому реґіоні. Країни ЄС дбають значною мірою про зменшення корупції і про те, щоб мати міцні уряди, надійні законодавчі установи, та ефективну митну службу», - говорить вона.

Міцна урядова система - ключ до подолання корупції, - говориться у звіті Світового Банку. Кожна країна, яка домоглась успіху в боротьбі з корупцією, має стійкий уряд, який енергійно підтримує процес реформ.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG