Спеціальні потреби

Актуально

В Києві пройде Всесвітній форум українців

Українська держава і світове українство розпочинають свої відносини з нової сторінки. Щойно Уряд затвердив державну програму співпраці з українцями за кордоном, яка вперше має бюджетне фінансове забезпечення. З бюджету, зокрема, фінансуватиметься Четвертий Всесвітній форум українців, що відбудеться в Києві 18-20 серпня.

Віднедавна українець за кордоном не лише доля, але й офіційний статус. В Україні почав діяти закон про статус закордонного українця. Як повідомляють у Міністерстві закордонних справ, відповідне посвідчення вже отримали 670 громадян у Росії, Бразилії, Балтії, Європі. Статус дає право на безоплатну візу впродовж п’яти років і – в разі повернення на батьківщину – спрощену процедуру набуття українського громадянства.

Днями зроблено новий крок до зближення України з українською діаспорою, яка, за оцінками, сягає десятків мільйонів. 26 липня Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму співпраці з українцями за кордоном. Програма розрахована до 2010 року і, на відміну від попередніх державних програм, вперше має бюджетне фінансове забезпечення. На задоволення культурно-освітніх, інформаційних, соціальних потреб українців за кордоном та на їхній правовий захист виділено близько 77 мільйонів гривень. З них понад 68 мільйонів з держбюджету і решта - з місцевих бюджетів.

За словами українських дипломатів, демократичні зміни в Україні спонукали по-іншому поглянути на співпрацю із закордонними українцями. Говорить начальник Управління МЗС з питань закордонного українства Василь Боєчко:

«Суть новизни полягає в тому, що робота із закордонними українцями з боку держави стала системною, цілеспрямовною і конкретною. Раніше, до минулого року, не було фінансування відповідного з державного бюджету, а саме головне – що це не було одним з головних пріоритетів зовнішньої політики України».

Нову державну стратегію Міністерство закордонних справ планує представити на ІV Всесвітньому форумі українців. Підготовка форуму також фінансуватиметься з бюджету, та й сам захід його організатори планують провести у новому форматі. Говорить голова Секретаріату Української всесвітньої координаційної ради Валерій Рябенко:

«Ми хочемо і сам форум в зміненому форматі, щоб він більш діловим був, а не таким фестивально-розважальним, коли люди збираються, щоб зустрітися, але конкретних речей не вирішують».

Організатори форуму планують вирішувати конкретні речі, зокрема, проблему пенсійного забезпечення українських заробітчан за кордоном. Для цього необхідне укладення двосторонніх договорів з країнами, де працює новітня “четверта” хвиля української еміграції. Про свою участь у форумі вже повідомили делегати від українських заробітчан Данії, Португалії, Іспанії.

Серед інших тем, що обговорюватимуться на з’їзді світових українців, – Голодомор, концепція утвердження української мови в українському закордонні і, звісно ж, політична ситуація в Україні. На форум, що проходитиме в Києві з 18 по 20 серпня, з’їдуться близько однієї тисячі дев’ятисот делегатів і гостей з п’ятдесяти країн світу.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG