Спеціальні потреби

Актуально

Війна в Іраку і якими будуть її наслідки

За понад три роки війни в Іраку у цій країні пройшли службу 425 тисяч американських військових. З них кожен шостий у спадок отримав психологічні проблеми: депресію, незникаюче відчуття стурбованості чи пост-травматичний стрес.

Ці факти змушують медиків зосередитися на дослідженні того, наскільки руйнівними для мозку людини можуть бути наслідки перебування на війні. Джошуа Гепл працює охоронцем у барі в Луїзіані. У його обов'язках - перевірка документів відвідувачів та пильнування за порядком. Лише три роки тому, коли йому було двадцять три, він служив в Іраку. «В Іраку мене поранили в плече. Це все ще мене пригнічує, але намагаюся не падати духом», - зізнається він.

Ідеться про видиму рану. А є ще ментальні ускладнення, на кшталт нав'язливої стривоженості та депресії. Як солдати, що повернулися з війни, можуть протидіяти їм? Дженіфер Вейстерлінґ з Департаменту США в справах ветеранів - співавтор матеріалів, опублікованих у Журналі американської медичної асоціації. Вона каже, що порівняла разом зі своїми колегами діяльність мозку 600 солдатів, які повернулися з Іраку з розумовими функціями 300 інших військовослужбовців, які не беруть участі у військових діях. Тож вона говорить так: «Наші знахідки були неоднозначні. У деяких випадках змін зафіксовано не було. А ось завдяки іншим тестам, якими, зокрема, перевіряють пам'ять та увагу, ми побачили негативні наслідки бойових дій».

Для іракського ветерана Джошуа Гепла негативні наслідки Іраку компенсуються однією дуже позитивною, набутою на полі бою рисою: швидкою реакцією. «Треба повністю відслідковувати все, що відбувається навкруги, бо ніколи не знати, що станеться в наступну мить. Лише так в дійсності можна уціліти», - додає він. Утім, дані досліджень вказують, що постійне перебування в бойовій готовності приводить до агресивності, відчуття постійної небезпеки та неспроможності розслабитися. Ці прояви поведінки спроможні зробити мізерним життя новоспечених цивільних. «Гадаю, з часом ми зможемо прослідкувати, чи така тенденція продовжуватиметься, даючи врешті позитивні результати, або ж набиратиме нових, дотепер невідомих форм», - говорить Дженіфер Вастерлінґ. За словами учених, результати досліджень вказують на важливість програм, покликаних повернути солдатів до цивільного життя. Також рекомендовано програми моніторингу розумового стану і щоденної діяльності солдатів, які несуть службу на передовій.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG