Спеціальні потреби

Універсал національної єдності підписано


В Україні таки підписали універсал національної єдності під час засідання круглого столу. Підписаний варіант суттєво відрізняється від запропонованого Ющенком вперше, однак президент вірить у його дієвисть. На цьому ж засідання лідерка БЮТ Юлія Тимошенко заявила про перехід в опозицію.

«Шановні пані та панове! Розпочинаємо церемонію підписання універсалу національної єдності. Універсал національної єдності від фракції Комуністичної партії України підписує Петро Симоненко».

Круглий стіл та підписання універсалу планували подією урочистою. Однак, ризикнувши на пряму трансляцію цього дійства, без казусів не обійшлося. Оптимістичний настрій Прекзидента Ющенка зовсім не поділяла його помаранчева соратниця Юлія Тимошенко, яка прямо заявила, що в остаточному варіанті універсалу Ющенко здав всі принципові позиції:

«По-перше, я поклала поряд універсал, який був розданий нам на першому круглому столі, і по-друге, я поклала універсал, який зараз нам роздали. В пункті, який стосується мови в першому варіанті – єдиної державної українськоі мови. В цьому варіанті, який зараз нам планується підписати, слово «єдина державна українська мова» сором’язливо десь там затірялося в чорнобильських коридорах. Наступне питання, яке з’явилося і якого не було в першому варіанті – це питання Єдиного економічного простору, так званого ЄЕП. Я пам’ятаю абсолютно чітку позицію президента, що мова йшла про вступ до НАТО. Зараз, в цьому документі, абсолютно чітко виписане формулювання Партії регіонів, що стосується НАТО після референдуму».

Реакція Ющенка була дуже різкою. На очах всієї країни він мало не довів Тимошенко до сліз, звинувативши її у небажанні працювати над універсалом та назвавши її промовою демагогією:

«Ми зустрічаємо п’ятнадцяті роковини і тішимся тим, що в нас була проблема мови, ну хай і буде така проблема мови. Ніколи не піднімалося питання об’єднавчих процесів православ’я, Бог з ним, нехай і не піднімають».

Зате Янукович був на диво ввічливим та позитивно налаштованим до Ющенка. І це головне варження від круглого столу, який завершився підписанням універсалу.

Не приховував своєї радості та посмішки і Олександр Мороз:

«В універсалі сконценторваний перелік проблем і шляхів їх вирішення. Можливо, життя щось скорегує. І основне, цим шляхом треба йти і давайте будемо йти».

Певні застереження щодо універсал знайшлися хіба що у комуніста Симоненка, однак, це не завадило йому універсал підписати і залишитися у владі.

Тепер влада в Україні представлятиме собою такий собі мікс з потужних бізнесменів сходу, націонал патріотів із заходу, відверто проросійських комуністів та колись помаранчевих соціалістів на чолі з Президентом Ющенком, який став президентом завдяки революції, та двічі судимим раніше прем’єром, якого під час революції звинувачували у грубих фальсифікаціях та інших злочинах.

Тепер питання лише у юридичних процедурах. Чи буде універсал програмою дій нової коаліції, чи буде повторне оголошення про цю коаліцію, та коли Янукович нарешті сяде в прем’єрське крісло. Те, що українцям доведеться знову звикати до словосполучення прем’єр-міністр України Віктор Янукович, сумнівів не виникає, навіть, після заяв багатьох нашоукраїнців про принципове небажання голосувати за цього кандидата.

XS
SM
MD
LG