Спеціальні потреби

У Канаді пройде чергова конференція з питань СНІДу


У Канаді тисячі науковців, активістів та представників багатьох урядів наступного тижня мають зібратись у Торонто, - на 16-ту міжнародну конференцію зі СНІДу.

25 років тому хвороба під назвою СНІД була виявлена у кількох чоловіків-гомосексуалістів у Лос-Анжелесі, штат Каліфорнія. Від того часу через цю недугу померли мільйони. Мільйони сьогодні отримують лікування, а ще мільйони кожного року поповнюють лави інфікованих. Доктор Ентоні Фаучі з Американського національного інституту алергічних та інфекційних захворювань завітав нещодавно до студії Голосу Америки. В своєму інтерв'ю він сказав таке: «Події останніх 25 років привели до такої статистики: зареєстровано понад 65 мільйонів випадків захворювання на ВІЛ/СНІД, з них 25 мільйонів з летальними наслідками. Ще понад 28 мільйонів живуть зі СНІДом. Згідно з останнім звітом ООН, щороку від хвороби вмирають до трьох мільйонів людей, в той час як понад чотири мільйони заражаються. З цього очевидно, що пандемічне поширення хвороби вдається контролювати».

Понад 20 тисяч фахівців візьмуть участь у 16-ій міжнародній конференції наступного тижня у Торонто. Але доктор Фаучі каже що до повного подолання небезпеки поки що далеко: «Ми почуємо про деякі пробні вакцини. Про деякі дослідження наслідків їх застосування та зв'язок між СНІДом, малярією і туберкульозом», - додає він.

Нині існує понад 25 найменувань препаратів для лікування ВІЛ-СНІДу. Але більшість хворих не мають до них доступу. Декілька вакцин випробовуються, але практичним результатам передуватимуть ще роки праці. За даними глобальної статистики, жінки зараз складають принаймні половину хворих на СНІД. Зокрема чорношкірих жінок у Сполучених Штатах хвороба уражає частіше, аніж жінок інших рас. ''Якщо говорити про жінок, то 65 відсотків нових випадків захворювання виявили саме у пацієнток афро-американського походження'', -говорить доктор Фаучі.

Головний напрямок боротьби зі СНІДОМ нині - попередження захворювання. Доктор Фаучі каже, що у деяких культурах жінки все ще не можуть сказати «ні», коли йдеться про секс, як також примусити чоловіків користуватися запобіжними засобами. У деяких африканських країнах безкоштовно розповсюджують винайдені десятиріччя тому презервативи для жінок. Ще один винахід - вагінальні креми, які також мають захищати жінку від інфекції.

XS
SM
MD
LG