Спеціальні потреби

Ліван перебирає контроль над своїми територіями


До прикордонних з Ізраїлем районів у південному Лівані прибувають підрозділи ліванської армії. Їх завдання - встановити контроль над місцевістю, в якій ще кілька днів тому точилися бої між силами Ізраїля і Гезболи.

Як героїв зустріли ліванських солдатів у селі Шіба. Сюди сьогодні прибула перша військова автоколона. Загалом Бейрут розгортає 15 тисяч військовослужбовців у районах на південь від ріки Літані, виконуючи цим самим одну з умов резолюції ООН, яка поклала край триваючій місяць війні. Ліванські солдати патрулюватимуть прикордонну з Ізраїлем зону разом з підрозділами тимчасових сил ООН у Лівані. Поки що в регіоні розгорнені лише дві тисячі міжнародних миротворців. ООН планує збільшити їх кількість до 15 тисяч. Декілька країн ще вчора заявили про готовність надіслати своїх солдатів.

Найчисельніший контингент - дві тисячі миротворців - обіцяє Бангладеш. Франція додасть ще 200 бійців, чим подвоїть свій контингент. Щоправда дехто в ООН висловив з цього приводу розчарування, мабуть сподіваючись від Франції більш щедрих зобов'язань. Утім французький міністр оборони Мішель Альомарі заявила, що її країна сумлінно виконує свої миротворчі зобов'язання. Франція та Італії поскаржилися, що в формулюванні мандату ООН є деякі неясності. Однак уряд Італії таки дав сьогодні формальну згоду надіслати до регіону й свої війська. Утім, у подробиці прем'єр-міністр країни Романо Проді не вдавався. Він, однак, заявив журналістам, що має запевнення представників ООН у тому, що миротворців не зобов'язуватимуть роззброювати Гезболу. Ще перед передачею контролю в регіоні військам Лівану, залишені ізраїльськими солдатами пости повинні зайняти тимчасові сили ООН.

Тим часом міжнародні гуманітарні організації намагаються допомогти ліванським селянам повернутися до нормального життя. Кассандра Нелсон представляє одну таку організацію під назвою ''Мерсі Кор''. Вона говорить так: «У цих містечках скінчилися всі запаси і люди просто не мають грошей на їжу, якщо щось на ринках і залишилося. Отже наше перше завдання - забезпечити їх продуктами і питною водою».

Водночас Гезбола продовжує роздавати гроші родинам, які втратили через війну своє житло. Десятки людей були прийняті вчора в установах Гезболи в південному Бейруті. Деякі родини розповіли, що угруповання заплатило їм по 12 тисяч доларів за збитки від війни. Цих грошей досить для придбання меблів і оренди помешкання на цілий рік. Тим часом АльФадль Шаляк, який у Лівані очолює відбудовчі зусилля заявив, що війна нанесла його країні збитків на три мільярди, 600 мільйонів.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG