Спеціальні потреби

Колишні сторонники критикують політику Буша в Іраку


У Сполучених Штатах все частіше звучить критика на адресу адміністрації президента Буша щодо війни в Іраку. Цього разу вона пролунала з його ж республіканського табору. Один з впливових представників республіканської партії сенатор з Арізони та ймовірний кандидат у президенти США Джон МакКейн сказав, що адміністрація ввела в оману громадськість, переконавши їх ніби війна в Іраку буде легкою справою і мало що не відпочинком.

Перебуваючи в штаті Огайо, колишній прихильник війни в Іраку сенатор МакКейн звинуватив адміністрацію Буша у тому, що та не пояснила адекватно американцям усі складнощі війни:

"Нас переконали, що це може бути такий собі день на узбережжі".

Джон МакКейн на зустрічі з виборцями піддав критиці заяву Буша 2003-го року про те, що місію в Іраку завершено:

"Однією з найбільших помилок, яку ми зробили була недооцінка ситуації і пов'язані з цим людські жертви. Це не -- «речі трапляються», "місія завершена" чи «остання агонія".

Республіканці продовжують відмежовуватися від президента Буша і війни в Іраку у своїх передвиборчих кампаніях на зустрічі з виборцями і у мас-медія.

"Це пов'язано із занепокоєнням, що адміністрація невірно подала факти з життя щодо того як працює світ", зазначив Джордж Вилл, консервативний політичний оглядач.

Але президент Буш продовжує відстоювати правильність своєї стратегії щодо війни в Іраку:

"Ми не переможемо, залишивши країну до виконання місії".

Ще у червні конгресмен-республіканець Ґіл Ґутнект поділяв точку зору президента Буша:

"Це не час сумніватися. Треба почекати".

Але після відвідин Іраку у липні, конгресмен сказав, що ситуація у Багдаді набагато критичніша ніж "нас намагаються переконати", і закликав до негайного виведення військ.

Про те ж у листі до виборців говорить і ще один конгресмен-республіканець, який свого часу голосував за війну в Іраку -- Майк Фіцпетрік. Тепер він називає стратегію президента Буша - "радикальною".

"Ми вже бачили республіканських кандидатів, які витрачають значно більше часу розповідаючи наскільки вони не погоджуються з президентом, аніж те, скільки у них спільного", зазначає редактор Емі Волтер.

І хоча доля президента Буша і війна в Іраку тісно переплітаються, чимало республіканців не бажають, щоби їх асоціювали з один або другим

XS
SM
MD
LG