Спеціальні потреби

Американські тютюнові компанії підвищили рівень нікотину у цигарках


Такий висновок міститься в опублікованому цього тижня звіті Міністерства охорони здоров'я штату Массачусетс. І хоча поки що не доведено, що вищий рівень нікотину посилює тютюнову залежність, відомо, що саме нікотин робить людей курцями.

Міністерство охорони здоров'я штату Массачусетс повідомляє, що рівень нікотину у цигарках, які продаються у крамницях штату, виріс у середньому на 10 відсотків між 1998 та 2004 роками. Три найбільш популярні серед молоді марки «Мальборо», «Нью-порт» та «Кемел» підвищили вміст нікотину на 12 відсотків. «Кул» - виробник ментолових цигарок - на 20. Інша компанія «Дорал Лайтс» - на 36 відсотків. Представник «Філіп Моріс» - найбільшого в Америці виробника тютюну сказав у четвер, що його компанія наразі досліджує звіт та поки що не має ніяких коментарів. Звіт викликав негативну реакцію з боку медиків та борців проти паління.

Лікар Стентон Глентц - анти тютюновий активіст та професор Каліфорнійського Університету у Сан Франциско говорить, що був шокований даними цього звіту. Інші експерти кажуть, що мають певні застереження щодо звіту. Вони зазначають, що його автори не подали ніякої інформації про рівень у продукті смоли - елементу, що викликає рак. За словами одного з науковців, тютюнові компанії вже сьогодні мають доступ до технології, яка може повністю вилучити з цигарок нікотин для випуску продукту, що не викликає залежність. Однак вони не поспішають її використовувати. Саме нікотин у сигареті викликає хімічну реакцію мозку, яка підтримує залежність. Самі споживачі тютюну не задоволені підвищенням рівнів нікотину. Один p низ говорить так: «Я думаю, це несправедливо та непотрібно. Це посилює бажання кожного продовжувати палити, незалежно від того, чи хоче він кинути, чи ні. Паління - погана звичка. Не паліть».

Світова Організація охорони здоров'я повідомляє, що через паління кожного року помирає п'ять мільйонів людей. За її підрахунками, до 2012 року кількість жертв тютюну виросте до 10 мільйонів на рік. Паління стає великою проблемою зокрема у країнах, що розвиваються, особливо серед бідних прошарків населення. Офіційні особи галузі охорони здоров'я Китаю проводять інформаційну кампанію про небезпеку паління серед 350 мільйонів курців. Активіст, лікар Джеффрі Вайґенд каже, що компанії-виробники змінюють рівень нікотину відповідно смаку споживачів кожної окремої країни. Лікар Вайґенд у минулому займав керівну посаду у тютюновій компанії «Браун Енд Вільямсон». У справі, у якій уряд США звинувачував виробників тютюну у постійній зміні рівнів нікотину для посилення залежності, він виступав свідком обвинувачення. «Присадіть їх молодими, призвичайте назавжди! - такий лозунг я чув кожного дня від найбільших босів компанії, в якій я працював».

Массачусетс - один із трьох штатів, де тютюновим компаніям досі дозволяється без дозволу змінювати рівень нікотину. Проект ВООЗу «Анти тютюнова Ініціатива» закликає до прийняття більш жорстких правил щодо регулювання виробництва тютюну в усьому світі. Однак, говорить один з експертів, тютюнові компанії у змозі виготовити продукт, який може оминути будь-які перевірки, що проводить та чи інша країна.

XS
SM
MD
LG