Спеціальні потреби

Джордж Буш виступає з промовами


Промови президента Буша відбуваються у критичний для республіканців час. У листопаді в країні проходитимуть проміжні вибори до Конгресу.

А тому демократи, які сподіваються перебрати контроль в обох палатах Конгресу, піддають жорсткій критиці політику адміністрації - від заходів у боротьбі з тероризмом до війни в Іраку. Однак республіканці не готові без бою здавати свої позиції. Їхній козир - тероризм. Це вже стало щоденним приспівом Білого Дому: світ небезпечний, а ми весь цей час опікувалися вашою безпекою. Зокрема Буш заявив таке: ''Як показує нещодавно розкрита змова у Лондоні, терористи досі активні''. За інших умов, заяви президента у середу могли б здатися визнанням провини. Білий Дім під тиском судів кардинально змінює політику й обіцяє надати більше прав в'язням. Відтепер їх судитимуть військові трибунали, а деякі методи допитів буде заборонено. Відтак, не буде капюшонів, не буде собак, інсценованих страт та допитів без одягу.

Однак, у ці відчайдушні політичні дні, це насправді є потужний меседж й серйозна спроба відволікання суспільної уваги від Іраку. Переконати громадськість голосувати у рамках питання національної безпеки - як президент це зробив 2004 року - єдина можливість, на думку Білого Дому, для республіканців уникнути руйнівної поразки у листопаді. Принаймні так вважають експерти. Демократи також пояснюють свою стратегію на осінь. Зокрема сенатор Ричард Дербін сказав так: ''Дебати щодо війни в Іраку - це не вистава, це частина нашої відповідальності''.

Сенатори-демократи гучно вимагали вотуму недовіри міністру оборони Дональду Рамсфельду. Причина - зосередити увагу країни виключно на Іраку та провалах адміністрації Буша, як багато хто це називає. А сенатор Гіларі Клінтон сказала так: ''Немає сумніву, що нам потрібне нове керівництво''.

«Якщо виборець приходить на дільницю, думаючи про Ірак, тоді це великий день для демократів. Якщо ж виборець приходить і думає про тероризм - тоді у республіканців є шанс поборотись», - говорять аналітики. А відповідь на це запитання буде відоме вже у листопаді, після результатів проміжних виборів до Конгресу.

XS
SM
MD
LG