Спеціальні потреби

Актуально

Переворот в генній терапії - лікарі вилікували рак шкіри

Американські лікарі досить успішно лікують різні виду раку на ранніх стадіях. Однак, меланома - рак шкіри, поки що залишається одним з найсмертельніших видів цієї недуги.

Нещодавно вчені повідомили про проведення дослідження над групою хворих, і про успіхи у лікуванні раку шкіри за допомогою генної терапії. Марк, якому 53 роки, мав рак шкіри важкої стадії. Йому прогнозували менше року життя. ‘‘Хвороба пройшла крізь усе моє тіло. Я мав пухлину під лівою рукою, яка переросла у пухлину на печінці’’ – згадує він.

Сьогодні Марк здоровий завдяки генній терапії. Лікарі ліквідували його рак, пролікували його і успішно побороли. Дослідники Національного інституту раку говорять, що успішно вилікували двох пацієнтів за допомогою генної терапії. Доктор Стівен Розенберґ – головний хірург інституту раку говорить так: ''Ми вперше говоримо про можливість генетичної зміни клітин імунної системи, про перетворяння їх з нормальних клітин в клітини, які можуть атакувати і знищувати рак''.

Процес є складним вже на ранніх стадіях. ''Що ми зробили, так це створили схему лікування раку, яка передбачає використання імунних клітин пацієнта. Це клітини білої крові, відомі як лімфоцити, які ми генетично модифікували. Ми додаємо до них генетичний матеріал, який дає їм можливість розпізнавати і знищувати ракові клітини'', - говорить він.

Дослідження було опубліковане в Інтернет версії журналу ''Сайнс'', тобто - Наука. Лише двоє з 17 учасників дослідження видужали. 15 інших пацієнтів не позбавились хвороби. Однак, вони не мали і жодних побічних ефектів. Не зважаючи на лише два позитивні результати, на думку вчених, проведені американськими лікарями дослідження - перший приклад ефективності генної терапії у боротьбі з раком.

''В опублікованому у журналі дослідженні ми продемонстрували, що можемо перетворити звичайні клітини в такі, які можуть розпізнавати інші типи раку, як наприклад раку молочної залози, товстої кишки, простати чи підшлункової залози. Щоправда, з цими хворобами ми пацієнтів ще не лікували'' – говорить Розенберґ. Тепер науковцям потрібен дозвіл на такі експериментальні дослідження. Доктор Розенберґ сподівається продовжити працю ще наприкінці цього року.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG