Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко: у прем`єра зв`язки з РосУкрЕнерго

Юлія Тимошенко звинуватила Віктора Януковича, а також Юрія Бойка в причетності до діяльності РосУкрЕнерго та спекуляціях із цінами на газ. Про це лідерка опозиції заявила під час розгляду у Верховній Раді питання про нові газові тарифи для населення. Для з`ясування правомірності нових тарифів створено парламентську слідчу комісію. Однак її головою, замість висуванця від опозиції, обрали представника від влади.

Вартість українського газу становить 114 гривень, а людям продають по 440. Про це повідомила Юлія Тимошенко, доповідаючи з трибуни Верховної Ради про ситуацію з новими тарифами на газ для населення. Як заявила лідерка БЮТ, ціни завищені свідомо, а вигоду від махінації отримують Віктор Янукович і Юрій Бойко. За її словами, саме глава уряду і міністр палива та енергетики причетні до діяльності компанії РосУкрЕнерго, яка, за даними Тимошенко, відмиває по 2 мільярди доларів живими грошима на рік.

Очільниця опозиції зажадала створення тимчасової слідчої комісії, щоб з`ясувати, чи правомірно підвищені газові тарифи для населення. Своєю чергою, альтернативний проект постанови про слідчу комісію подала Партія регіонів. Представляючи проект, народний депутат Василь Кисельов заявив, що перевіряти стан справ у газовій галузі не повинні ті, хто призвів до її нинішнього плачевного стану. Тимошенко він звинуватив у тому, що саме за її прем`єрства сталося підвищення цін на російський газ.

Зрештою Верховна Рада погодилась створити тимчасову слідчу комісію. Однак на її чолі, замість висуванця від опозиції – бютівця Миколи Сивульського – поставили представника від влади – комуністку Аллу Александровську.

При цьому головуючий на засіданні комуніст Адам Мартинюк відмовився виносити на обговорення поправки, запропоновані БЮТом, і поставив проект постанови на голосування в цілому. Протестуючи, кількадесят бютівців заблокували трибуну, і між ними та депутатами-регіоналами виникла бійка.

А тим часом у кулуарах Верховної Ради Юлія Тимошенко спілкувалася з журналістами. Як вона заявила, комуно-кланова більшість позбавляє опозицію останнього права контролювати діяльність влади:

«Тільки що відбулося шоу, коли опозиція, знаючи, що ціни на газ для населення поставили в 4 рази дорожчими, ніж їх мусили поставити, і коли опозиція захищала зараз своє право повернути тарифи на газ до тих рівнів, які дійсно є обгрунтованими і хотіли для цього створити спеціальну слідчу комісію, саме користуючись правом опозиції 150 голосів, побачили, як більшістю, 226 голосами перебили право опозиції розібратися в цих речах. Замінили керівника слідчої комісії».

Тимошенко заявила, що домагатиметься переголосування постанови про слідчу комісію та відсторонення Адама Мартинюка, який порушив регламент, від ведення сесії. Вона повідомила також, що в наступний вівторок, на запланованій зустрічі з прем `єр-міністром Януковичем говоритиме про надання належних прав опозиції:

«Я хочу задати прем`єр-міністру питання, чи він будує мафіозну країну, чи він будує демократичну країну, і якщо він будує демократичну країну, то перше, що він мусить зробити, це дати ті права опозиції, які я оголошувала з трибуни, коли була ще та, демократична коаліція, яку зруйнував Мороз, для них як для опозиції. Тому прем`єр-міністр буде певний іспит проходити на здатність працювати демократично», -- зазначила лідерка БЮТ Юлія Тимошенко.

Всі новини дня

Байден застеріг Іран, після ударів в Сирії

Президент США Джо Байден, 21 березня 2023 року, Вашингтон

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати дадуть «потужну» відповідь, щоб захистити американців. Заява прозвучала після того, як американські військові сказали, що завдали авіаударів у східній Сирії у відповідь на атаку, ймовірно проведену за підтримки Ірану.

Виступаючи під час державного візиту до Канади в п’ятницю, Байден сказав, що Сполучені Штати «не прагнуть конфлікту з Іраном, але готові діяти рішуче, щоб захистити наших людей».

"Саме це сталося минулого вечора", - додав він.

Збройні сили США заявили, що в ніч на четвер завдали кількох «точних» авіаударів по цілях у східній Сирії у відповідь на атаку безпілотника, внаслідок якої загинув американський підрядник.

Речник Міністерства оборони США бриг-генерал Патрік Райдер заявив журналістам у Пентагоні в п’ятницю, що ця операція мала на меті «надіслати дуже чітке повідомлення про те, що ми серйозно ставимось до захисту нашого персоналу та швидко й рішуче реагуватимемо на загрози для них».

Він назвав удари "пропорційною та умисною дією, спрямованою на обмеження ризику ескалації та мінімізацію жертв".

Сирійська обсерваторія з прав людини, британська група, яка спостерігає за війною в Сирії, заявила, що 14 людей загинули в результаті ударів США в Сирії.

У п'ятницю офіційні особи США заявили, що кілька безпілотників було запущено в Грін-Віллідж на північному сході Сирії, де також базуються американські війська. Офіційні особи заявили, що в результаті нападів ніхто не постраждав.

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що удари велись по об'єктах, що використовуються групами, пов'язаними з Корпусом вартових Ісламської революції Ірану.

«Авіаудари були завдані у відповідь на сьогоднішню атаку, а також на серію недавніх атак на сили коаліції в Сирії групами, пов’язаними з КВІР», — сказав Остін.

"Жодне угруповання не завдасть удару по наших військах безкарно", - додав він.

Безпілотник врізався в технічний об’єкт на базі в Хасаці, Сирія, о 13:38. за місцевим часом, згідно з Пентагоном.

У результаті нападу було поранено ще шістьох американців, у тому числі п'ятьох військовослужбовців США. Згідно із заявою американських військових, двом пораненим військовослужбовцям надали допомогу на місці, а ще трьох і американського підрядника було евакуйовано до медичних закладів коаліції в Іраку.

Сполучені Штати мають близько 900 військових у східній Сирії, щоб допомогти силам сирійських курдів запобігти відродженню терористичного угруповання «Ісламська держава».

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі, старший офіцер США та голова Центрального командування США, яке контролює військові операції США на Близькому Сході, попередив законодавців на слуханнях у четвер, що Іран продовжує дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході, підтримує там терористичні групи і проксі-сили.

За словами командувача Центрального командування генерала Еріка Курілли, з січня 2021 року іранські проксі атакували війська США в Іраку та Сирії 78 разів за допомогою безпілотників і ракет.

"Це була серія атак на наші війська та партнерські сили", - сказав Курілла ввечері в четвер.

«Ми завжди вживатимемо всіх необхідних заходів, щоб захистити наших людей, і завжди відповідатимемо у вибраний нами час і в місці. Ми налаштовані на варіанти різного масштабу перед лицем будь-яких додаткових атак Ірану», — додав він.

В статті використано інформацію Associated Press, Reuters і Agence France-Presse.

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

У Вашингтоні відбулась дискусія «Освіта під час війни. Рік російської агресії проти українських шкіл», модератором якої була засновниця благодійного Фонду savED, колишня міністерка освіти Анна Новосад. Дивіться її інтерв’ю Голосу Америки.

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG