Спеціальні потреби

Біл Клінтон не сесії Генасамблеї ООН говорив про наболіле


Цими днями у Нью-Йорку проходить сесія Генеральної Асамблеї ООН, на яку з'їхалися лідери багатьох країн світу, представники неурядових організацій і бізнес структур.

Колишній президент США Білл Клінтон використав цю нагоду, щоби привернути увагу до болючих проблем сьогодення. Зокрема глобальною ініціативою колишній президент США Біл Клінтон прагне усунути кордони між суспільствами. «Ініціатива покликана вирішувати значні глобальні проблеми. Принцип - не масштабність, а радше масовість зусиль. Ми визнаємо, що в будь-якій справі навіть посильні кроки допомагають згуртуванню спільних дій та нових партнерств індивідуумів, неурядових організацій, бізнесів і урядів», - сказав він.

Після започаткування Клінтоном у 2005 році своєї ініціативи, до її фонду з понад 300 джерел надійшло понад два мільярди доларів. Цю суму вдалося потроїти вже на другий день цьогорічної, присвяченої ініціативі зустрічі. Зокрема завдяки щедрій пожертві британського мільярдера Річарда Брансона, який асигнував три мільярди доларів на розробку екологічно безпечних видів пального. Інші пожертви на загальну суму в два мільярди доларів мають сприяти зусиллям щодо охорони здоров'я та подолання бідності в світі. Про одне з таких зусиль, пожертву на 16 мільйонів доларів, розповіла перша леді Лора Буш. Надані урядом США і двома приватними фондами гроші підуть на забезпечення питною водою регіонів Африки на південь від Сахари. Устаткування приводитимуть в дію діти. «Воду викачуватимуть з баку можна сказати «граючись». Бо вода бігтиме доти, доки крутитиметься колесо. А помпи приводитимуться в дію бездонним джерелом енергії - захопленими грою дітьми», - додає Лора Буш.

На зустрічі в Нью-Йорку було чимало державних діячів. Увагу присутніх зокрема привернув виступ президента Пакистану Первеза Мушарафа. Він зокрема заявив, що допомагаючи мусульманським країнам вирішувати проблему бідності, Глобальна ініціатива допомагає їх населенню усвідомлювати, що «модернізація» не має нічого спільного з «вестернізацією, тобто «озахідненням». Такий підхід продемонструвала організація «Зернини миру». Вона зобов'язалася допомагати палестинському населенню. Група зокрема асигнувала мільйон 200 тисяч доларів на підготовку серед палестинської та ізраїльської молоді студентського віку фахівців з питань переговорів та посередництва.

XS
SM
MD
LG