Спеціальні потреби

Актуально

У США обговорять питання агро-тероризму

Міжнародний симпозіум з агро-тероризму відкривається цього тижня у Сполучених Штатах. Конференція організована вчасно, - адже саме тепер американці найбільше занепокоєні можливістю навмисного забруднення продуктів харчування.

Ці побоювання виникли після того, як бактерія І-Колай була знайдена в каліфорнійському шпинаті. З ферми одразу на обідній стіл. Схема поставки їжі до американських сімей складається з багатьох етапів. Це також означає, що до сирої їжі можна було б щось додати під час будь-якого з цих етапів. Саме це і непокоїть урядовців, таких як наприклад помічник директора ФБР Вахід Маджид чи сенатор-республіканець Пет Робертс. ''Якщо ви справді зупинитесь і задумаєтеся над цим, якщо ви хочете викликати масовий хаос на багато років уперед, то завдайте удару по національній системі постачання їжі'', - говорить останній.

Нещодавній спалах бактерії І-Колай в свіжому шпинаті з Каліфорнії дав можливість деяким людям заявити, що забруднення сталося умисно. І хоча цьому немає ніяких доказів, така історія всеодно повинна нагадати спецслужбам, де є слабке місце США, яким можуть скористатися терористи. Колишній радник Білого Дому з питань антитероризму Річард Кларк говорить так: ''Це дуже, дуже важко знайти захист від агро-тероризму, оскільки, особливо у США, сільськогосподарська система є настільки розкинута. Це буде дуже важко виявити агро-тероризм ще до того, як він увійде в систему постачання їжі, а може навіть до того, як люди почнуть споживати забруднену їжу''.

Біотерористи раніше уже нападали на Сполучені Штати. У 1984 році члени екстремістського угруповання занесли бактерію в ресторани в західному штаті Орегон. Тоді захворіло 750 людей. Федеральний уряд нещодавно навіть проводив вправи, щоб подивитися, що станеться, якщо поставки їжі опиняться під загрозою. Тоді був хаос. Була втрачена уся велика рбогата худоба США. Вся, що мала іти на експорт. В продовольчих магазинах була паніка.

Від терактів 11 вересня уряд США розробив національну попереджувальну систему для агропромислового комплексу. Мільйони доларів витрачаються на дослідження біологічної зброї і опрацьовано плани побудови біотерористичного центру. Наразі немає жодних доказів того, що терористи навіть думають про забруднення американських запасів їжі. Але урядовці говорять, що терористам було б досить легко виростити мікроорганізми у лабораторіях, або ж взяти їх від хворих тварин, і втілити найстрашніший сон населення США - у життя.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG