Спеціальні потреби

Буш й далі розповідає про користь анти-терористичних кампаній


Президент США Джордж Буш продовжує кампанію на захист політики боротьби з глобальним тероризмом. Зокрема у вчорашній промові у Вашингтоні, президент США доводив доцільність військових дій з перспективи таких країн як Афганістан і Пакистан.

Промовляючи до групи офіцерів запасу, Джордж Буш дав високу оцінку зусиллям очоленої ним адміністрації у визволенні Афганістану від режиму Талібану після вчинених на США 11 вересня 2001 року атак. Президент США заявив, що гарантування в Афганістані вільного та демократичного суспільства є ключовим фактором у глобальній війні з тероризмом. «Ми бажаємо допомогти їм успішно замінити ідеологію ненависті на ідеологію надії. Замисліться, що це означатиме для реформістів та мирно настроєних людей у регіоні, охопленому неспокоєм. Уявіть, який це матиме ефект, коли розквіт демократії стане очевидний», - сказав Буш. Він також схвально оцінив зусилля президента Пакистану Первеза Мушарафа не давати спокою ісламським екстремістам після трагедії 11 вересня. Президент США заявив, що народи обох країн гідно співпрацюють у боротьбі з тероризмом. «За їхньою допомогою, ми знешкодили або захопили сотні ватажків та рядових бойовиків аль-Кайди. А інших змусили тікати. Все ще десь переховуються Осама бін Ладен та інші терористи. Ми їм неоднозначно заявляємо: як би вам не вдавалося відтягувати час, ми вас знайдемо та віддамо до рук правосуддя», - заявив американський президент.

Джордж Буш дав у промові відсіч опозиції США, зокрема демократам, які твердять, що рішення захопити Ірак перетворило США на уразливішу до тероризму країну. «Не можна породити тероризму, ведучи з ним боротьбу. Якщо комусь з політиків у Вашингтоні спаде на думку протилежне, то ми повернемося до днів, коли відсіч ворогам давалася лише після вчинення терактів. Наш найбільший обов'язок - захистити американський народ від атак у майбутньому. А досягти цього можна лише через дотримання тактики: найкраща оборона - це наступ», - додав Буш. Демократи критикують президента за те, що він зосереджується на анти-терористичній кампанії, заради відвернення уваги громадськості від непопулярної серед американців війни в Іраку. Заходам президента здобути кращу підтримку політики анти-тероризму може пошкодити і книга, що нині готується до друку. Її автор- журналіст та військовий ветеран Боб Вудворд каже, що в адміністрації Буша існувало багато тертя стосовно напрямку ведення війни в Іраку. Як би там не було, а Сенат США схвалив учора оборонний кошторис на суму в 448 мільярдів доларів. 70 мільярдів з них призначено на військові операції в Іраку та Афганістані.

XS
SM
MD
LG