Спеціальні потреби

Грузія-Росія: протистояння продовжується


Грузія передала чотирьох підозрюваних у шпигунстві на користь Росії під контроль Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі. А Росія тим часом припинила транспортні перевезення та грошові перекази до Грузії.

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі у понеділок заявив,що не сприймає серйозно заяви російських офіційних осіб. За його словами, це просто демонстрація сили з боку Росії:

"Ми чули деякі заяви, по-перше заявили, що припинять виведення своїх військ, потім вони сказали що почали якісь навчання на північному Кавказі, але я думаю це були більше заяви, аніж факти".

Напруження у стосунках між країнами загострилось після арешту у Грузії чотирьох росіян за звинуваченням у шпігунстві. Росія у відповідь зробила декілька погрозливих заяв та відкликала своїх дипломатів та їхні родини з Тбілісі. Спілкуючись з іноземними репортерами у Батумі, Саакашвілі підкреслив, що Грузія - незалежна країна і самостійно проводить свою політику:

"Ми не є якомось повстанським регіоном Росії, який намагається створити проблеми для уряду у Москві. Ми - інша країна. Ми маємо власний уряд, наші власні проблеми, і усі повинні звикнутись з цією ідеєю, так само як усі змирились з ідеєю, що Латвія, Литва та Естонія є незалежними державами".

Він також повідомив що обговорював ситуацію, що склалась з державним секретарем США Кондолізою Райс.

Між тим, президент Російської Федерації Володимир Путін за повідомленням офіційного сайту президентської адміністрації Росії, сьогодні провів телефонну розмову з президентом США Джорджем Бушем, під час якої, як мовиться у повідомленні, підкреслив неприйнятність і небезпеку для світу та стабільності у регіоні будь-яких дій третіх сторін, які могли б розглядатись грузинським керівництвом як підтримка диструктивної політики Грузії

XS
SM
MD
LG