Спеціальні потреби

Рада зняла мораторiй на пiдвищення тарифiв


Верховна Рада скасувала своє рішення про мораторій на підвищення комунальних тарифів. “За” проголосували 249 народних депутатів, у тому числі 184 регіонали, 7 соціалістів і 21 комуніст. Опозиція обіцяє оскаржити рішення в Конституційному суді.

За скасування мораторію Верховна Рада проголосувала не менш дружно, ніж іще недавно – за його запровадження. 249 депутатів натисли на кнопки – і закон про заборону піднімати комунальні тарифи відправлено на смітник. Рішення підтримала, майже у повному складі, Партія регіонів, соціалісти і всі до єдиного комуністи. КПУ, яка досі виступала проти скасування мораторію, піддалася на умовляння регіоналів та повірила їхнім обіцянкам про те, що тарифи, попри скасований мораторій, не будуть рости. Проти голосувала опозиція – Наша Україна і БЮТ.

Блок Юлії Тимошенко оскаржить сьогоднішнє рішення парламенту у Конституційному суді. Про це заявила журналістам лідерка блоку:

«Наступним кроком, який ми будемо робити, ми звернемося до Конституційного суду щодо незаконності сьогодні скасування мораторію на тарифи на житлово-комунальні послуги. Крім того, в найближчий час ми зможемо приступити до формування опозиційного уряду. І, власне, ці найперші кроки ми зараз і робимо».

За словами Тимошенко, вона вражена тим, що соціалісти і комуністи “здали” і народ, і свої принципи, і свій власний закон, оскільки саме вони подавали закон про встановлення мораторію. Лідерка опозиції нагадала, що внаслідок сьогоднішнього голосування більшості в особі регіоналів, комуністів і соціалістів тарифи на житлово-комунальні послуги зростуть удвічі, і порадила виборцям “не закохуватись” у політиків, які не варті їхньої любові.

Нагадаю: 22 вересня Верховна Рада у 340 голосів подолала вето президента на встановлену парламентом заборону підвищувати комунальні тарифи. Після чого Віктор Ющенко заявив, що готовий поставити підпис під мораторієм, хоча й висловив сумнів у спроможності уряду його виконати. А згодом уряд Януковича звернувся до Верховної Ради з проханням скасувати своє ж рішення і зняти мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

XS
SM
MD
LG