Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес США почав слідство у справі Марка Фоллі

Американський Конгрес оголосив про початок слідства у справі тепер уже колишнього законодавця-республіканця Марка ФОллі, якого звинувачують у розсиланні електронних листів сексуального змісту неповнолітнім конгресовим помічникам.

Між тим республіканці у Конгресі занепокоєні, що черговий скандал може зашкодити їхнім зусиллям зберегти контроль в обох палатах Конгресу на проміжних виборах у листопаді. Справою Марка Фоллі займеться спеціальна комісія, до якої увійшли як республіканці, так і демократи. Рішення у цій справі оголосив Комітет з питань етики Палати представників після засідання за закритими дверима. Фоллі подав у відставку минулого тижня після того, як стало відомо про зміст його електронного листування з неповнолітніми. Справа слідства -- з'ясувати чи лідери республіканців у Конгресі знали, а якщо так то коли саме вони дізналися про невідповідну поведінку свого колеги. Голова спеціального комітету Док Гестінґ говорить так: «Скажу, що американці, і зокрема батьки теперішніх і колишніх конгресових помічників повинні знати, як ми вирішили цю справу».

Демократи уже заявили про свою готовність співпрацювати зі слідством. «Ми дійсно стурбовані цією справою. У нас є ідеологічні та філософські розходження, але будучи у цьому комітеті і заради слідства, ми відкладемо їх на бік», - додає член комітету Говард Берман. Демократи складають вину за скандал на спікера Палати представників республіканця Деніса Гастерта, який вчасно не відреагував на попередження своїх підлеглих про контакти Фоллі з неповнолітніми хлопцями. А деякі республіканці навіть закликали до його відставки. Однак спікер відмовився залишити свою посаду, хоча і визнав, що до справи Фоллі можна було підійти інакше.

Республіканці стурбовані, що скандал з Фоллі позначиться на результатах проміжних виборів у листопаді. Політичні оглядачі поділяють їхні занепокоєння. Республіканці особливо занепокоєні, що скандал негативно сприймуть консервативні християни - їхній традиційно лояльний табір виборців. Втім, деякі оглядачі сумніваються, що республіканці зазнають вагомої поразки на виборах у листопаді. «Можливо, це матиме вплив на результати окремих голосувань, але сумнівно, що загалом це позначиться на результатах виборів», - кажуть вони. Демократам необхідно здобути 15 місць у Палаті представників і шість у Сенаті для того, аби перебрати контроль у Конгресі.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG