Спеціальні потреби

У світі різко збільшується кількість авто на дорогах


Згідно з даними Американської Асоціації Автомобілістів, до 2030 року на планеті буде один мільярд 200 мільйонів автомашин. Така кількість залізних коней погіршить і без того складну ситуацію на дорогах більшості індустріальних країн світу та нанесе шкоди природі.

Втім, є дві компанії, які намагаються запобігти проблемі вже сьогодні. Мегі Томпсон живе у Вашингтоні. У неї нема власної автомашини але є можливість користуватися авто коли їй потрібно. ''У Вашингтоні дуже дорого паркувати, страхувати машину. Потім усілякі збори за автомобіль. Тож набагато легше і дешевше підписатися на програму спільного користування'', - говорить вона. Коли Меґі потрібна машина, вона заходить у мережу Інтернет і бронює авто: ''Раніше я брала таким чином маленьку вантажівку для роботи, перевозити речі. Але якщо я беру машину для себе мені подобаються маленькі Мазди''.

Автомобілі розташовані по всьому місті. Наприклад, біля станції метро або церкви. Електронна карта, яку має Меґі, відкриває двері та надає доступ до ключа від авто. Сьогодні Меґі дістався Міні Купер. ''Зіп Кар'' та ''Флекс Кар'' - дві компанії спільного користування автомобілями, які працюють у Вашингтоні. Обидві пропонують машини на прокат по годинах. Ідея набирає популярності у Сполучених Штатах. На сьогодні Флекскар та Зіпкар працюють у 14 американських містах. Керівник Флекскар Ленс Айроу говорить, що у Вашингтоні блиьзко 10 тисяч людей вже підписалися на програму його компанії: ''Кожного разу, коли ми додаємо нову машину, до нас приєднується 40-50 людей, тому що кожна нова стоянка робить нас зручними для людей''.

За підрахунками Американської Асоціації Автомобілістів, вартість утримання автомашини обходиться її власнику у 700 доларів на місяць. Тоді як участь у програмі спільного користування - всього 270 доларів на місяць. Ця програма також зменшує пробки на міських вулицях на 10 відсотків. ''Ми починаємо бачити справжній ефект на затори на Вашингтонських дорогах. Саме тепер, коли у нас майже 15 тисяч членів, багато з яких позбавилися власної автомашини''. Рон Голден, економить 500 доларів на місяць позбавившись машини. У програмі його приваблює можливість отримати авто тоді, коли потрібно. А Меґі Томпсон говорить, що можливо ніколи не куплятиме собі машину.

XS
SM
MD
LG