Спеціальні потреби

Чи впорається Пан Ґі Мун на посаді Генсека ООН?


62-річний Ґі Мун стане першим представником Південної Кореї і другим посланцем Азії, які будь-коли очолювали Об'єднані Нації за понад 60 років з часу створення цієї міжнародної організації.

Але чи під силу цьому професійному дипломатові вирішити як проблеми реформування самої ООН, так і міжнародні конфлікти та протистояння, що тривають сьогодні у різних куточках світу? Під схвальні вигуки члени Ради Безпеки обрали наступного генерального секретаря ООН теперішнього міністра закордонних справ Південної Кореї Пан Ґі Муна. Зникла навіть єдина формальність - його кандидатуру схвалили 192 члени Генеральної Асамблеї. Отож незабаром новообраний генсек зможе безпосередньо приступити до виконання своєї обіцянки - реформувати наймогутнішу у світі міжнародну організацію. «Об'єднані Нації треба перетворити на більш ефективну установу, спроможну діяти і давати відсіч викликам з належною оперативністю. У разі обрання генеральним секретарем ООН, зобов'язуюся зміцнити та посилити цю світову установу, збагатити її новими ідеями, зробити більш відповідною до вимог часу», - говорив Пан Ґі Мун.

Перед призначенням на посаду голови МЗС, дипломат за фахом, 62-річний Пан Ґі-Мун був радником президента Південної Кореї з питань національної безпеки, а також працював у місії своєї країни в ООН. Чи вдасться Ґі-Мунові поєднати в собі риси впливового керівника та натхненного діяча? Адже саме такий імідж має теперішній генсек Кофі Аннан. Колишній американський дипломат Дейвид Страус вважає, що так. Він особисто знає Ґі-Муна та вірить у його лідерську спроможність. «Це - надзвичайно зібрана, дисциплінована та порядна людина. Вірю, що він також має тверді принципи. Його дуже цікавили гуманітарні справи. Він ще замолоду працював дипломатом у Індії і відтоді зацікавився питаннями розвитку. Одна з проблем, на якій він повсякчас наголошував як кандидат на генсека - це ситуація в Дарфурі та інші надзвичайні гуманітарні ситуації», - додає він.

Професор політології Корейського університету Лі Шин Ва вважає позитивним те, що наступний генсек ООН походить з розділеного Корейського півострова. Зокрема він говорить так: «Гадаю, це сильно допоможе міжнародній спільноті обміркувати, як саме досягти справжнього миру не лише на національному та регіональному рівнях, а й у глобальному масштабі». А Пан Ґі-Мун, виступаючи у Сеулі заявив, що пріоритетним у діяльності на посаді Генерального Секретаря вважатиме питання ядерних амбіцій Північної Кореї. Новий голова приступить до своєї діяльності першого січня наступного року. П'ятирічний термін головування Пан Ґі-Муна може відтак бути продовжений ще на п'ять років.

XS
SM
MD
LG