Спеціальні потреби

Американці не хочуть попередньо реєтруватися на прийом до лікаря


Останнім часом дедалі популярнішими у США стають клініки без запису, які не вимагають попередньої реєстрації на прийом. Вони пропонують зручну альтернативу пацієнтам, що потребують лише рутинного медичного обслуговування.

Такі клініки з'являються у аптеках і торгових центрах по всій країні. Американцям подобається зручність купувати усе в одному місці. Тож коли Сью Джерап раптово занедужала перед довгим авіа перельотом, а її лікар не міг її прийняти, вона пішла до цієї невеликої клініки в одній з аптек штату Пенсільванія. ''Мені не треба було записуватись і я одразу потрапила на прийом. Я погано почувалася, щоб летіти на літаку. А ми повинні були летіти 11 годин'', - говорить Сью.

Сью Джерап отримала рецепт і довідалася, що її кров'яний тиск був підвищений. ''Інша дуже приємна річ - вони мені дали ліки за рецептом прямо на місці'', - говорить вона. Під промовистими гаслами на зразок "Ви не здорові - ми напоготові" такі компанії як "Клініка хвилинка" і "Бережи себе" прагнуть задовольнити дедалі більший попит на швидке і недороге медичне обслуговування. Пітер Міллер - менеджер компанії "Бережи себе" говорить, що американська система охорони здоров'я у жалюгідному стані. Він керує лише 22 клініками компанії "Бережи себе", і вже тепер розповідає журналісту телекомпанії АВС, що його фірма планує відкрити тисячу нових клінік у наступні три роки: ''Ми маємо перевагу бути зовнішнім спостерігачем системи медичного забезпечення. Тож ми не прив'язані до неї, ми створюємо свою систему такою, якою вона, на нашу думку, має бути. Ми це робимо постійно маючи пацієнта на думці''.

Зараз у США є приблизно 150 клінік без запису, які працюють у торгових центрах та аптеках у всій країні. Більшість з них відкриті 7 днів на тиждень, часто до пізньої ночі, коли приймальні звичайних лікарів уже закриті. Деякі компанії страхування покривають такі послуги, але пацієнти також можуть заплатити з власної кишені, зазвичай приблизно 45 доларів - що є досить дешево за американськими мірками. Лінда Витмен - президент компанії "Клініка хвилинка" говоритьтак: ''Крім того, працівникам дуже легко відвідати "Клініку хвилинка" й повернутись на роботу, щоб не брати вихідний заради себе чи своїх дітей''.

Для Ніколь Карентон ця клініка стала саме тим, що їй треба. У 25 років вона не має медичного страхування - і має забагато років, щоб користуватись страхуванням своїх батьків, але ще не може собі дозволити заплатити за поліс, який пропонує її працедавець. Вона прийшла з болючою інфекцією вуха і говорить так: ''Я б взагалі не отримала жодного лікування, якби не ця клініка. Я би не пішла у лікарню - це дуже дорого''.

Хоча клініки без запису наполягають, що вони не намагаються замінити лікарів, деякі експерти побоюються, що пацієнти можуть не отримати належного обслуговування. Зокрема професор охорони здоров'я та менеджменту Колумбійського Університету Шері Ґлид говорить так: ''Я занепокоєна тим, що на персонал цих клінік може чинитись тиск, щоб пропонувати ліки, які продає дана аптека''.

Однак Ґлид каже, що допоки клініки без запису перебувають під жорстким контролем, вони заповнюватимуть справжній вакуум пропозиції для пацієнтів, яким потрібна лише проста допомога. Із серйозними питаннями - ідіть до лікаря.

XS
SM
MD
LG