Спеціальні потреби

Зварич виключає створення широкої коалiцiї


Немає жодних шансів на створення широкої коаліції чи будь-яку співпрацю “Нашої України” з антикризовою коаліцією. Про це заявив відставлений учора міністр юстиції Роман Зварич на своїй останній в якості міністра прес-конференції.

Вибіркова відставка міністрів з уряду Януковича змусила аналітиків говорити про можливість поновлення переговорів між Партією регіонів і “Нашою Україною”. Мовляв, двох міністрів-«нашоукраїнців» залишили недарма – це відкрите відконце для створення широкої коаліції. А тим часом один із двох звільнених помаранчевих міністрів, Роман Зварич, на широкій коаліції поставив хрест:

«Абсолютно немає ніяких шансів не тільки створення широкої коаліції, але будь-якої співпраці з антикризовою коаліцією чи урядом, який створений на її основі».

Екс-міністр юстиції, якого журналісти часто питали про те, як йому працюється в уряді Януковича, нарешті може на це питання відповісти:

«Мені дуже було некомфортно працювати в цьому уряді. Я виконував всі доручення моєї політичної сили. Відверто кажучи, я не мав великого бажання, взагалі воно було в мене відсутнє, входити в цей уряд. Я отримав доручення від моєї політичної сили».

Зварич сердиться на прем`єра, який Універсал підписав, але даних у ньому зобов`язань не виконав:

«“Кинули” і Нашу Україну, і президента, і тоді ще сміють говорити перед цілим депутатським корпусом, що хтось когось підставив. От я тепер відповідаю, хто кого підставив. Підставив президента і Нашу Україну Янукович Віктор Федорович і вся Партія регіонів».

Сьогодні в екс-міністра нема ні портфеля, ні депутатського мандата. Пропозицій ніхто ніяких теж іще не робив, -- каже Зварич. Бо за його словами, “неетично було б до відставки якісь пропозиції тримати, як цукерочку, перед міністрами, які вже подали заяву, щоб цією цукерочкою не давати міністрам свої заяви відкликати”.

Утім, як виглядає, до парламенту він все-таки повернеться. У ролі постійного представника президента України. Як повідомило агентству УНІАН поінформоване джерело, питання вирішене майже на 100%. Коментуючи на прохання журналістів цю інформацію, Роман Зварич погодився, що пропозиція цікава. “Але я не заздрю антикризовій коаліції, якщо я обійму цю посаду,” – заявив екс-міністр.

Він прокоментував також рекомендацію Верховної Ради Кабмінові відсторонити на два місяці від виконання обов`язків міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. За словами Зварича, Кабінет Міністрів не наділений повноваженнями знімати чи відстороняти будь-кого з міністрів, і «правовий нігілізм» законодавчого органу вкотре його дивує.

З переходом Міністерства юстиції в руки “антикризовиків” президент України втрачає один з важливих юридичних важелів впливу. Однак інші потужні важелі залишаються, наголошує екс-міністр. Серед них – право вето, а також зупинення дії актів Кабінету Міністрів через їх невідповідність Конституції з одночасним зверненням в Конституційний Суд. Цей інструмент був використаний два дні тому, нагадує Зварич. І радить президенту в майбутньому використовувати його частіше.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG