Спеціальні потреби

Парламент вимагає звітів від ще двох міністрів


Український парламент, який вчора рекомендував уряду відсторонити від виконання своїх службових обов`язків міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, тепер вирішив заслухати звіти ще двох міністрів, які представляють в уряді «помаранчевий табір» - Анатолія Гриценка та Бориса Тарасюка.

«Помаранчевих міністрів» в уряді Януковича стає все менше. Цього тижня Рада звільнила двох них – Зварича та Ліхового. Через два тижні планує зробити це ж саме з Поляченком та Павленком. Вони самі написали заяви про відставку, а на їх місце вже знайшлися інші кандидати, заявив сьогодні прем`єр Віктор Янукович.

Втім цього коаліції видається замало. Парламентська більшість проголсоувала за те, аби виликати «на килим» тих помаранчевих міністрів, які призначають в уряді за квотою президента – міністра оборони Гриценка та закордонних справ Тарасюка.

Останнім часом Тарасюк особливо дратує Януковича. Ще вчора прем`єр заявив, що має політичні розбіжності з головним дипломатом в своєму уряді. «Не може працювати міністр, який висловлює свою точку зору, що він в опозиції до цього уряду, але працює в ньому», - сказав Янукович.

У парламенті Тарасюка та Гриценка запитають, як вони виконують програму діяльності антикризової коаліції – каже комуніст Петро Симоненко. А секретаріат президента вже встиг заявити, що звіт глав закордонного та оборонного відомств не може обернутися їх відставкою. Як сказав глава секретаріату президента Віктор Балога, призначати та звільняти цих міністрів – виключно прерогатива Ющенка.

Останні події та останні заяви, якими знову обмінялися Кабмін та коаліція з одного боку та секретаріат глави держави з іншого, свідчать про можливість чергового етапу протистояння між центрами влади. Під час цього протистояння все гучніше лунають припущення про можливий імпічмент Президенту Ющенку від антикризової коаліції.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG