Спеціальні потреби

Актуально

ВООЗ попереджає про ризик зараження інфекційною хворобою у лікарнях

До лікарень та клінік хворі звертаються за медичною допомогою. Проте, згідно з висновками недавніх досліджень, які провела Всесвітня Організація Охорони Здоров'я, перебування в деяких медичних установах може бути небезпечним для здоров'я пацієнтів.

Багато лікарень сьогодні переповнені різними видами бактерій, які можуть бути навіть більш загрозливими ніж хвороба, що призвела до госпіталізації пацієнта. Згідно з оцінками Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, приблизно півтора мільйона людей в усьому світі щороку занедужують на інфекційні хвороби, перебуваючи в лікарні. Ризик цього до 20 разів більший в країнах на шляху розвитку, ніж в індустріалізованих країнах. Наслідки дослідження, проведеного ВООЗ вказують, в першу чергу, на необхідність створити чисте та безпечне середовище для пацієнта в лікарні.

Американський штат Пенсільванія оприлюднив звіт стану лікарень на своїй території, відповідно до якого у 2005 році було зареєстровано 19 тисяч випадків захворювання на інфекційні хвороби в лікарнях. Доктор Роджер Мейкум з лікарського товариства Пенсильванії говорить, що в лікарнях є надто багато інфекційних збудників, які призводять до підвищеної смертності і довшого перебування в лікарні, що виливається у багатомільярдні видатки. Дружина Альберта Кв'ятека Інґрід лягла у лікарню на одну добу. «Це перетворилось в пекло на 110 днів. А мала бути там одну ніч», з жахом згадує він. Багато медиків кажуть, що більшості заражень можна запобігти в першу чергу миттям рук персоналом лікарні і наданням пацієнтам антибіотиків перед операціями.

Пацієнти не єдині, яким загрожують інфекції, що викликають ряд захворювань - від запалення сечових шляхів до пневмонії. Медичним працівникам загрожують такі хвороби, як туберкульоз, гепатит, СНІД та інші недуги, які викликаються бактеріями. Ця загроза пов'язана в першу чергу з негігієнічними умовами - нестерильними рукавицями і стетоскопами, нечистими халатами, тощо. Кількість випадків інфекційних захворювань під час перебування в лікарні останніх кілька десятиліть зростає. Особливе занепокоєння викликає стійкість деяких бактерій до антибіотиків. Ненсі Станзіяна минулого року лягла в лікарню для гінекологічної процедури. Пройшов вже рік, а їй досі важко ходити. Вона і її чоловік складають вину за це на бактерію, яка з'їдає тканини тіла, і якою вона заразилася під час перебування в лікарні. «Хвороба, яку я підхопила в лікарні, це те саме, що смертний вирок, бо для мене життя закінчилось. Я не спроможна робити те, що робила раніше», - говорить вона. А її чоловік додає: «Я п'ять днів ночував в коридорі лікарні, молився Богу, щоби він не забрав в мене дружину. А все через бактерію, якої в лікарні не повинно було бути».

Експерти охорони здоров'я населення кажуть, що працівники лікарень повинні бути обережнішими: «В кожній лікарні міряють тиск крові одному пацієнтові за другим, використовуючи той самий пристрій без очищення, без зміни паперової підкладки, без будь-чого, що могло б захистити пацієнта від зараження», - говорить доктор МакКой і звинувачує керівництво лікарень у відмові публічно визнати розміри проблеми.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG