Спеціальні потреби

ВООЗ попереджає про ризик зараження інфекційною хворобою у лікарнях


До лікарень та клінік хворі звертаються за медичною допомогою. Проте, згідно з висновками недавніх досліджень, які провела Всесвітня Організація Охорони Здоров'я, перебування в деяких медичних установах може бути небезпечним для здоров'я пацієнтів.

Багато лікарень сьогодні переповнені різними видами бактерій, які можуть бути навіть більш загрозливими ніж хвороба, що призвела до госпіталізації пацієнта. Згідно з оцінками Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, приблизно півтора мільйона людей в усьому світі щороку занедужують на інфекційні хвороби, перебуваючи в лікарні. Ризик цього до 20 разів більший в країнах на шляху розвитку, ніж в індустріалізованих країнах. Наслідки дослідження, проведеного ВООЗ вказують, в першу чергу, на необхідність створити чисте та безпечне середовище для пацієнта в лікарні.

Американський штат Пенсільванія оприлюднив звіт стану лікарень на своїй території, відповідно до якого у 2005 році було зареєстровано 19 тисяч випадків захворювання на інфекційні хвороби в лікарнях. Доктор Роджер Мейкум з лікарського товариства Пенсильванії говорить, що в лікарнях є надто багато інфекційних збудників, які призводять до підвищеної смертності і довшого перебування в лікарні, що виливається у багатомільярдні видатки. Дружина Альберта Кв'ятека Інґрід лягла у лікарню на одну добу. «Це перетворилось в пекло на 110 днів. А мала бути там одну ніч», з жахом згадує він. Багато медиків кажуть, що більшості заражень можна запобігти в першу чергу миттям рук персоналом лікарні і наданням пацієнтам антибіотиків перед операціями.

Пацієнти не єдині, яким загрожують інфекції, що викликають ряд захворювань - від запалення сечових шляхів до пневмонії. Медичним працівникам загрожують такі хвороби, як туберкульоз, гепатит, СНІД та інші недуги, які викликаються бактеріями. Ця загроза пов'язана в першу чергу з негігієнічними умовами - нестерильними рукавицями і стетоскопами, нечистими халатами, тощо. Кількість випадків інфекційних захворювань під час перебування в лікарні останніх кілька десятиліть зростає. Особливе занепокоєння викликає стійкість деяких бактерій до антибіотиків. Ненсі Станзіяна минулого року лягла в лікарню для гінекологічної процедури. Пройшов вже рік, а їй досі важко ходити. Вона і її чоловік складають вину за це на бактерію, яка з'їдає тканини тіла, і якою вона заразилася під час перебування в лікарні. «Хвороба, яку я підхопила в лікарні, це те саме, що смертний вирок, бо для мене життя закінчилось. Я не спроможна робити те, що робила раніше», - говорить вона. А її чоловік додає: «Я п'ять днів ночував в коридорі лікарні, молився Богу, щоби він не забрав в мене дружину. А все через бактерію, якої в лікарні не повинно було бути».

Експерти охорони здоров'я населення кажуть, що працівники лікарень повинні бути обережнішими: «В кожній лікарні міряють тиск крові одному пацієнтові за другим, використовуючи той самий пристрій без очищення, без зміни паперової підкладки, без будь-чого, що могло б захистити пацієнта від зараження», - говорить доктор МакКой і звинувачує керівництво лікарень у відмові публічно визнати розміри проблеми.

XS
SM
MD
LG