Спеціальні потреби

Вiктор Янукович продовжує вiзит до США


Перший день візиту Віктора Януковича до США, який включав зустрiчi з держсекретарем Кондолiзою Райс та вiце-президентом Ричардом Чейнi, завершився прийомом в Посольстві України у Вашингтонi. На прийомi були i представники української дiаспори, однак чи була це зустрiч українського прем`єра з дiаспорою - на це iснують рiзнi погляди.

На прохання прокоментувати зустріч, присутня в посольствi представниця української діаспори у США Зеня Черник сказала, що «трудно говорити про зустріч, яка не відбулася».

З цим не погодилася радник Вiктора Януковича народний депутат Ганна Герман, яка наполягала, що саме зiбрання в українському посольствi служило форумом, на якому діаспора могла поспiлькуватися з прем`єром. I багато людей цю можливість використали, оскiльки зiбрання тривало не запланованi двi, а понад чотири години, додала панi Герман.

Все ж формальної зустрiчi прем`єра з діаспорою, на якiй сторони могли б за столом обговорити наболілі питання, таки не було, i деякi представники діаспори нарiкали, що прийняття в посольствi на серйозні дискусії нiяк не надавалося.

У другий день вiзиту Вiктор Янукович також відвідав розташований в американськiй столицi Музей Голокосту, i має ще зустрітися з єврейською громадою.

Пiсля Музею Голокосту Вiктор Янукович вiдвiдав пам’ятника Тарасу Шевченку, однак про це пресу не було повiдомлено заздалегідь. Як пояснив прес-секретар прем`єр-мiнiстра Денис Iванеско, сталося це через вiдмiну зустрічей на Капітолійському пагорбi i журналiстiв про відвідини пам`ятника вже не було часу повiдомити. В результатi подiя була зафiксована лише камерою оператора, який супроводжує делегацію.

Загальний же настрій і ставлення в американській столиці до українського прем’єра наразі є суто прагматичними.

Як сказав директор вiддiлу з урядових відносин інвестиційної компанiї Сигма-Блейзер Морґан Вільямс, «Я гадаю, усі мають дуже прагматичний підхід. Він – прем’єр-міністр, його партія зараз контролює парламент. Тож, якщо ви хочете бачити якийсь прогрес в Україні, і якщо вони зможуть покращити умови ведення бізнесу, то вам доведеться мати справу з цим прем’єр-міністром і його політичною партією».

Як додав радник Гельсінської комісії при урядi США Орест Дейчакiвський, i американський уряд дивиться на це дуже прагматично i судитиме прем`єра не по словах, а по дiлах.

Як сказав Морґан Вільямс, інвестори надiються бодай на вирiшення деяких питань.

Саме таких конкретних діл очікують від прем’єр-міністра та його уряду урядовці та бізнесмени у Вашингтоні.

«Тож є багато питань, які американський бізнесмени хотіли б бачити вирішеними за участі прем’єр-міністра. І якби він міг вирішити бодай деякі з них, це б сприяло покращенню бізнес-відносин, і набагато більше інвестицій прийшло б в Україну».

Крім цього, у Вашингтоні висловлювалося ще одне сподівання – покращення порозумiння мiж Вiктором Януковичем та Вiктором Ющенком.

XS
SM
MD
LG