Спеціальні потреби

Актуально

Буш отримав рекомендацiї щодо Iраку

Президент Буш у середу отримав звіт Групи вивчення ситуації в Іраку. Згідно з авторами документа, поточна політика адміністрації Буша у цій країні не працює, а тому необхідно запроваджувати ключові зміни у військовій стратегії США.

Більшість рекомендацій Групи вивчення ситуації в Іраку просочилися в американські мас-медіа задовго до появи звіту. Як і передбачалося, у документі пропонуються суттєві зміни у військовій кампанії США в Іраку. Утім пропозиція щодо виведення усіх бойових бригад до початку 2008-го року -- це швидше мета, а не графік, оскільки - як зазначається у звіті, - лише військове командування США в Іраку буде вирішувати це питання, виходячи з ситуації на місці.

Співголови групи - колишній дерсекретар США Джеймс Бейкер і колишній конгресмен Лі Гамільтон рекомендують змінити місію США в Іраку -- з військової на допоміжну. Екс-посол США в Іраку Дейвид Ньютон вважає, що звіт викличе гостру дискусію щодо політики Вашингтона в Іраку.

«Від звіту очікують, можливо, надто багато. Що корисно, як мені здається, це те, що він стимулює дебати у США відносно поточної політики. І питання не у тому, чи вона спрацьовує, а тому що вона не працює. Крапка».

У своєму звіті Група також пропонує перекинути більшу частину американських військ на підготовку іракських сил. Екс-посол каже, що настав час передати відповідальність за безпеку в країні іракському урядові.

«Мені здається, що ми не можемо, бодай на політичному фронті, нести щодня людські втрати у війні, позбавленої цілі для американського народу. Тому, я вважаю, що ми не повинні допусти участі американських сил до бойових дій і з'ясувати чи ми можемо вишколювати іракців».

Звіт Групи не єдиний документ, скерований на зміну стратегії США в Іраку. Адміністрація Буша і Пентагон, за словами радника з питань національної безпеки Стівена Гедлі, провели окремі дослідження, так що президент Буш матиме можливість розглянути різні варіанти нової стратегії.

«Речі не відбуваються достатньо добре чи достатньо швидко в Іраку. Ми повинні внести зміни. Нам необхідно досягнути поступу в Іраку, і з цим пов'язана вся ця справа».

Однак Даніела Плітка з Американського iнституту підприємництва у Вашингтоні переконана, що США буде не легко досягнути повної згоди відносно нового курсу в Іраку, адже немає очевидного вирішення проблеми того, як приборкати насильство.

«Все що ми робили до цього часу не працює. Чи нам потрібно надіслати більше військ? Чи вести переговори з ворогами? Жодна з цих пропозицій не є ідеальним вирішенням проблеми».

На думку Плітки, у той час як президент Буш розглядає нові варіанти стратегії в Іраку, він навряд чи найближчим часом почне виводити американські війська.

«Можна втекти, і визнати, що найбільша у світі наддержава, зазнала поразки, або спробувати отримати перевагу, і тоді забратися. Я думаю, що президент перебуває у таборі, який намагається здобути перемогу. Чи він залишиться у таборі в найближчі місяці не знає ніхто».

Група вивчення ситуації в Іраку також рекомендує вдатися до агресивної дипломатії на Близькому Сході і залучити до вирішення проблеми Іраку його сусідів -- Іран та Сирію.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG