Спеціальні потреби

Чи повернеться Тарасюк у крісло міністра?


Навколо звільнення міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка продовжує загострюватися конфлікт. Нещодавно, попри рішення суду та указ президента, його не пустили на засідання Кабміну. Правляча коаліція заявляє, що не дозволить Тарасюку повернутися на посаду керівника відомства.

Історія з відставкою Бориса Тарасюка із посади міністра закордонних справ дедалі більше набуває ознак скандалу. Нещодавно його не пустили на засідання уряду, пояснивши, що прізвища Тарасюка немає у списку запрошених на міністерську нараду. Діями охорони керував інший міністр – Анатолій Толстоухов. Він пояснив, що після відставки керівника МЗС відомоство повинен представляти його перший заступник.

Потрапити до будинку Кабміну Тарасюку не допомогло рішення Шевченківського суду, яке припинило дію парламентської постанови про його звільнення. Не справив на урядовців враження й президентський указ, який доручив Тарасюку продовжувати виконання обов’язків міністра.

Борис Тарасюк заявив: “Я буду домагатися, щоб були забезпечені мої права – права члена Кабінету Міністрів. Я знову звертатимусь до суду. Головним фактом є те, що мої повноваження як члена Кабінету Міністрів підтверджує суд і Указ президента. В даному разі керівництво Кабінету Міністрів, в особі пана Толстоухова і Азарова діють протизаконно”.

Урядовці вважають рішення районного суду неправомірним. Міністр юстиції Олександр Лавринович пояснює, що суд перевищив свої повноваження. Він посилається на інші приклади – коли Святослав Піскун оскаржив у суді своє звільнення з посади генпрокурора, а Євген Жовтяк вимагав повернути портфель губернатора Київщини. У цих випадках президент не поспішав виконувати судові ухвали. Урядовці зазначають – Тарасюку не забороняють і надалі перебувати в кабінеті керівника МЗС. Проте на засіданні Кабміну хочуть бачити його заступника. Принаймні до того часу, поки крапку в цій справі не поставить Конституційний суд. Саме він має повноваження дати відповідь, чи правомірним було звільнення міністра без подання президента.

Деякі члени коаліції заявляють, що Тарасюк не буде міністром закордонних справ і пропонують Віктору Ющенку внести іншу кандидатуру. Блок “Наша Україна” називає недопущення Тарасюка в Кабмін – оголошенням війни главі держави. Коаліція показала – вона готова й надалі перебирати повноваження президента. Поки що відкритим залишається питання – наскільки до поглиблення конфлікту готовий Віктор Ющенко. Чи буде він до кінця відстоювати свого міністра?

XS
SM
MD
LG