Спеціальні потреби

Янукович розповів Ющенку про візит до США


Президент та прем'єр-міністр України обговорили сьогодні підсумки робочого візиту Віктора Януковича до Сполучених Штатів. В секретаріаті глави держави кажуть, що вцілому керівник Кабінету Міністрів дотримався виданих йому перед поїздкою директив. Щоправда, президенту і прем'єру не вдалося порозумітися у іншому конфліктному питанні – щодо кандидатури міністра закордонних справ.

Тема зустрічі президента та прем`єра – візит останнього до Сполучених Штатів. Про це повідомляє офіційний Інтернет-сайт глави держави. Як заявив журналістам Віктор Ющенко, він задоволений обміном думками. Жодної критики на адресу прем`єра щодо невиконання ним так званих директив. Саме через цей документ візит прем`єра до Вашингтона ледь не скасували. Прем`єр погодився виконувати настанови президента лише під загрозою залишитися в Києві.

У повідомленні підкреслюється – що це був саме звіт Віктора Януковича. Оглядачі кажуть – таким формулюванням в секретаріаті президента хочуть ще раз нагадати, що саме Віктор Ющенко керує зовнішньою політикою України. А тому розпитав прем`єра про його майбутні плани закордонних подорожей.

Щоправда одне з питань президенту та прем`єру так і не вдалося владнати. Віктор Ющенко продовжує наполягати, що обов`язки глави МЗС має виконувати Борис Тарасюк. Віктор Янукович – категорично проти, навіть незважаючи на рішення суду. - «По Тарасюку я висловив свою точку зору. Я вважаю, що треба виконувати рішення Верховної Ради. Бо так можна до абсурду дійти», - сказав прем`єр.

Правляча коаліція обіцяє оскаржити рішення суду, яке призупинило постанову Верховної Ради про відставку пана Тарасюка. І пропонує президенту подати іншу кандидатуру. Поки що не відомо, чи збирається глава держави відстоювати свого міністра «до кінця». Його радники говорили про намір оскаржити звільнення Тарасюка у Конституційному суді. Віктор Янукович наполягає – кандидатуру нового керівника МЗС розглядатимуть наступного тижня і узгодять до кінця року.

XS
SM
MD
LG