Спеціальні потреби

Що каже Кабмін про долю Гриценка і Тарасюка


Цього тижня Верховна Рада не розглядатиме питання про відставку міністра оборони Анатолія Гриценка. Про це повідомив на погоджувальній раді у понеділок спікер Олександр Мороз. Натомість, як він заявив, рішення парламенту про відставку міністра закордонних справ Бориса Тарасюка залишається в силі.

Грозові хмари над міністром Гриценком на якийсь час розійшлися. Цього тижня Верховна Рада не розглядатиме питання про його відставку. Про це заявив перед початком погоджувальної ради речник Партії регіонів Євген Кушнарьов. За його словами: “Відставка міністра оборони на сьогодні втратила свою актуальність”.

Натомість Антикризова коаліція займатиметься призначенням міністра з надзвичайних ситуацій – саме Партія реґіонів пропонуватиме свою кандидатуру на цю посаду.

Позицію щодо Гриценка підтвердив і голова Верховної Ради. На прес-конференції у понеділок Олександр Мороз повідомив, що профільний комітет, який розглядає ситуацію з корупцією в Міністерстві оборони, не знаходить підстав, щоб звинувачувати особисто Гриценка.

Водночас, спікер парламенту переконаний у тому, що інший президентський міністр, Борис Тарасюк, все ж таки не зможе надалі працювати. Олександр Мороз вважає, що судова постанова про його поновлення на посаді міністра закордонних справ неправомірна:

“Як можна відміняти рішення Верховної Ради, прийняте на основі Конституції, яке має силу норми прямої дії. Сьогодні я підписав з цього приводу відповідне доручення представнику ВР, який братиме участь у розгляді цього питання в апеляційному порядку. Я більш ніж переконаний, що Борис Тарасюк, після того, як його звільнила Верховна Рада, працювати на посаді міністра не буде”.

А тим часом судову справу Тарасюка відкладено. Таку ухвалу виніс у понеділок суддя Шевченківського райсуду столиці Олександр Шостак, який розглядає позов міністра закордонних справ. Розгляд позову призупинили, доки не винесе свого рішення Апеляційний суд Києва. Туди поскаржилась Верховна Рада, незадоволена призупинкою виконання своєї постанови про звільнення міністра.

Нагадуємо, що 1 грудня Верховна Рада звільнила Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ, а 5 грудня Шевченківський райсуд столиці призупинив дію цієї постанови парламенту.

А між тим позиція президента у справі Тарасюка залишається дещо невизначеною. Глава держави наполягає на тому, щоб міністр закордонних справ, який є його квотою в уряді, залишився працювати на своїй посаді. Про це Віктор Ющенко заявив сьогодні в інтерв’ю естонським журналістам. Водночас президент висловив критику на адресу Тарасюка, сказавши, що той “мав би бути послідовнішим, приходити на засідання уряду і парламенту та активно брати в них участь”.

XS
SM
MD
LG