Спеціальні потреби

Актуально

Український вертеп можна побачити і у Вашингтоні

Щороку у Вашингтоні мормонська церква міста організовує фестиваль світел, у рамках якого проходять виступи різних колективів. Українське товариство “Сила Духу” з Філадельфії ось уже три роки поспіль знайомить відвідувачів з українськими традиціями святкування Різдва.

Фестиваль світел мормонська церква Jesus Christ of Latter-day Saints проводить вже 29 років. На створення феєрчного шоу йде понад 450 тисяч вогників. У рамках фестивалю Товариство “Сила Духу” показує український вертеп за власною ініціативою і за свій кошт. Українських дітей навколо себе об'єднали Дана та Роман Лунь. Грошей їм за це ніхто не платить, сценарій до вертепу, костюми все придумано і зроблено власноруч, під керівництвом Дани Лунь. Товариство поставило собі за мету не лише підтримувати свої історичні традиції, але і знайомити з ними американське суспільство.

Сценарії вистав написаний українською мовою, але для мистецтва мова не важлива, – каже Дана Лунь.

І хоча все відбувається під керівництвом дорослих, головні герої вертепу – діти, яких на чужині об'єднала культура пращурів.

Христофор Кріль народився в Америці, а Оленка Михайлюк родом зі Львова. Діти кажуть, що їм дуже цікаво брати участь у такому дійстві і вони охоче приходять до пані Дани.

Завдяки зусиллям Дани Лунь, на фестивалі світел цього року працює невелика виставка українських ляльок. Щороку на фестиваль приходить понад 200 тисяч людей, які завдяки товариству “Сила Духу” мають можливість ознайомитися з українською культурою.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG