Спеціальні потреби

Зріс ринок акцій українських компаній


Протягом року ринок акцій українських компаній зріс більше ніж на 40 %. Експерти називають це дуже гарним результатом і прогнозують збереження цієї тенденції наступного року.

Український фондовий ринок досяг чергового історичного максимуму. На останніх електронних торгах так званий індекс ПФТС, який формується на підставі ціни акцій провідних компаній, встановив черговий рекорд – 491 пункт. З початку року цей показник виріс більш ніж на 40 %. Саме стільки прибутку отримали ті, хто вклав свої гроші в акції українських компаній. Це значно більше, ніж доходність банківських депозитів, які рідко перевищують 15 % річних у гривні.

Лідери зростання – акції енергетичних компаній, трубних заводів та банків. Саме вони користуються найбільшим попитом приватних інвесторів.

Аналітики кажуть – поки що найактивніше вкладають гроші в акції українських підприємств іноземці. Адже на таких операціях на ризикованих ринках – доходність значно перевищує можливі прибутки на біржах Сполучених Штатів або Європи. Для українських компаній це також корисно. Адже означає приток капіталу та збільшення капіталізації, тобто вартості підприємств. Втім така залежніст від іноземного капіталу – це і є факт ризику. Український ринок стає залежним від коливань на фондових біржах світу. Скажімо, у травні цього року ціна акцій українських підприємств раптово впала, повторюючи тенденцію на ринках США та ЄС.

Практика інвестування в цінні папери поки що не стала популярною серед громадян України. Вільні кошти вони переважно тримають на депозитних рахунках у банках або вкладають у нерухомість. Експерти зазначають – нерозвиненість механізму приватних інвестицій одна з причин зростання цін на житло. Адже за деякими оцінками, кожну другу квартиру купують для подальшого перепродажу з метою отримання прибутку. Якби ці вільні кошти перетекли на ринок акцій – попит на нерухмість, а отже й ціни на неї могли б знизитися.

Учасники ринку прогнозують зростання ринку акцій і наступного року. Очікують високий інтерес до акцій тих же банків, енергетичних та трубних підприємств. Так само популярними можуть виявитися цінні папери державного монополіста у сфері зв’язку компанії “Укртелеком”, якщо її нарешті виставлять на приватизацію. Щоправда на початку січня через новорічні свята експерти прогнозують деяке затишшя на ринку і навіть можливе зниження вартості акцій.

XS
SM
MD
LG