Спеціальні потреби

Неґропонте: аль-Кайда становить загрозу для США


Президент Буш зробив кілька перестановок у своїй адміністрації. Зокрема створену 2005-го року посаду директора національної розвідки обійматиме віце-адмірал у відставці Майк Мак-Коннелл. Його попередником був Джон Неґропонте, який, передаючи наступникові справи шефа розвідки, виступив із звітом перед комісією американського Сенату.

Складаючи обов’язки директора національної розвідки, Неґропонте заявив на слуханнях комісії Сенату з питань розвідки, що найбільшу загрозу СШA становить аль-Кайда:

“Вони продовжують готувати атаки на нашу країну та інші держави, маючи на меті спричинити масові втрати. І їхні лідери, які осіли у Пакистані, зміцнюють зв’язки для планованих операцій між угрупованнями на Середньому Сході, у Північній Америці та в Європі”.

Відповідальні за атаки 11-го вересня лідери аль-Кайди, керують операціями із розташованих поблизу афганського кордону північно-західних районів Пакистану. Заувага Неґропонте про це викликала з боку Ісламабаду наступну реакцію.

Таснім Аслам речниця Міністерства закордонних справ Пакистану заявляє:

“Якщо якась країна дійсно ламає хребет аль-Кайді, то це – Пакистан. Ми у цій війні зробили значно більше від будь-кого. І тому, якщо є якісь підстави для такої заяви, то про них Пакистану треба дати знати”.

Занепокоєння Сполучених Штатів викликають і триваючі атаки повстанців талібів у Афганістані. Неґропонте назвав 2007-й рік вирішальним для цієї країни.

Колишній керівник американської розвідки також попередив про зростаючу міць ліванського терористичного угруповання Гезболла. Він заявив, що в результаті минулорічного конфлікту з Ізраїлем, вороже ставлення Гезболли до США зросло. Тому не виключено, що Гезболла планує вдатися до атак і на американські об’єкти в інших країнах. Неґропонте також занепокоєний ядерними програмами Ірану і Північної Кореї.

Виступ Неґропонте законодавці сприйняли неоднозначно. Голова комісії з питань розвідки американського Сенату, в якому нині домінують демократи, дав критичну оцінку спрямованим проти тероризму заходам, адміністрації Президента Буша.

Джон Роккефеллер сенатор США, голова комісії з питань розвідки:

“Мене також непокоїть політика в царині контр-тероризму, яку веде адміністрація. Вона до деякої міри може й ускладнювати, якщо не погіршувати нашу спроможність виграти війну з тероризмом. Говорячи ж конкретно, я маю серйозні застереження щодо програм таємних в’язниць та несанкціонованих підслуховувань Національним Агентством Безпеки, існування яких президент США привселюдно визнав”.

Однак, що учасників слухань справді збентежило – це заява Неґропонте про те, що тероризм залишається загрозою, і що лідери аль-Кайди продовжують із своїх схованок планувати напади.

XS
SM
MD
LG