Спеціальні потреби

Українці зможуть стажуватися у Конгресі


Посольство США в Україні оголосило про початок нової програми академічного обміну. Програма стипендій імені Фулбрайта та Американської асоціації політичних студій надає змогу українцям стажуватись у Конгресі США.

Попрацювати півроку в американському Конгресі – таку можливість надає нова програма академічного обміну. Проект фінансує Державний департамент США і його здійснюють у 17 країнах світу. Україна долучається до цього списку вперше. Українські фахівці, які вже показали зацікавлення в роботі американського Конгресу, матимуть нагоду поглибити свої знання, – каже директор програми імені Фулбрайта в Україні Мирон Стахів:

“Програма Фулбрайта спільно з Асоціацією політичної науки в Америці дає можливість українському науковцю брати участь у роботі американського Конґресу та впродовж шести місяців працювати разом з іншими конгресменами. Це для України нова програма, ми вперше внесені у список 17 країн, представники яких можуть отримати степендію. І я думаю, що це завдяки зусиллям американського Міністерства закордонних справ, яке хоче підвищити рівень участі України у програмі Фулбрайта”.

За словами Стахіва, претендувати на участь у програмі можуть українські журналісти, правники, державні управлінці, соціологи, політологи – усі, хто фахово зацікавлений у вивченні діяльності Конгресу США та бажає зробити свій внесок у розуміння політичних процесів широкими колами громадськості. Одна з необхідних умов участі – вільне володіння англійською мовою; останній термін подання заяв на цьогорічний конкурс – 16 березня 2007 року.

Нагадаємо: програма академічних обмінів імені Фулбрайта діє в Україні з 1992 року. За цей час в Україні побувало понад 170 американських науковців, а 250 українських фахівців провели рік студій у Сполучених Штатах.

Щоб отримати престижний грант Фулбрайта, сьогодні вже не конче треба мати вчений ступінь. Окрім кандидатів та докторів наук, участь у різноманітних програмах Фулбрайта беруть молоді викладачі, аспіранти, а також випускники українських ВНЗ.

XS
SM
MD
LG