Спеціальні потреби

В Україні збудують сховище для ядерних відходів


Українські урядовці та представники американської компанії “Голтек Інтернешнл” домовилися продовжити роботу із спорудження в Україні сховища для відпрацьованого ядерного палива. Найімовірніше його зведуть неподалік об'єкту “Укриття” в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Експерти запевняють – проект принесе Україні не тільки значну фінансову вигоду, а й стане гарантією стабільної роботи атомних станцій.

Сховище відпрацьованого ядерного палива для українських атомних станцій очевидно збудують у Чорнобильській зоні. Нині його відправляють до Російської Федерації. Але Москва щороку піднімає вартість цих послуг. Після чергового раунду переговорів із керівником американської компанії “Голтек” міністр палива вперше називає приблизну дату початку будівництва.

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко каже: “Почнемо будівництво реально через рік. Ми налаштовані якраз на цей термін, щоб почати проект і вважаємо, що це реально”.

Спорудження сховища кошуватиме майже 150 млн доларів. Більшість цієї суми – інвестиція американської компанії. Україна розраховуватиметсья грошима, які зекономить завдяки цьому проекту. А це, за оцінкою міністра – 800 мільйонів доларів за 5 років. Експерти кажуть – Україні не обійтися без власних сховищ. Нині якщо Росія відмовиться приймати відпрацьоване паливо з українських АЕС – їх доведеться зупиняти. Президент американської компанії запевняє – зберігання буде не тільки дешевшим, а й надійнішим, ніж перевезення ядерних матеріалів до Росії.

Кріс Сінгх президент “Holtec International” зазначає: “Мушу сказати, що ваш уряд вживає особливих кроків і виставляє особливі вимоги до дизайну сховища для гарантування його безпеки”.

Спорудежння сховища відпрацьованого палива – не єдиний українсько-американський проект у ядерній енергетиці. На одній із атомних станцій тривають випробування ядерного палива виробництва американської компанії, яке оплатив уряд Сполучених Штатів.

XS
SM
MD
LG