Спеціальні потреби

Попков – заступник міністра внутрішніх справ


В Україні обговорюють призначення на посаду заступника міністра внутрішніх справ Сергія Попкова, людини, яка восени 2004 року віддала наказ міліціонерам розігнати Майдан зі зброєю в руках.

Затспуником міністра внутрішніх справ та начальником Генерального штабу тепер знову буде Сергій Попков. Власне, він вже займав цю посаду в уряді Януковича, того разу з мінітсром Миколою Білоконем. Тепер Попков працюватиме з міністром-соціалістом Цушком.

Найбільше Сергій Попков запам’ятався подіями у дні Помаранчевої революції. Саме від був тим генералом, який віддав наказ солдатам внутрішніх військ взяти зброю з бойовими набоями та рушити на Київ, аби приборкати революційний Майдан.

Юрій Луценко, якого Василь Цушко змінив на посдаі міністра, вважає, що призначення Попкова – це виклик всім. Він каже, що Попков був помічений і в численних корупційних схемах.

Юрій Луценко заявляє: “Проходили масові господарські афери, у внутрішніх військ забирали сотні гекрарів землі на полігонах, десятки гектарів в оздоровлювальних центрах, відбувалося неефективне використання коштів, після якого тільки на київській забудові зникло 30 млн гривень. Це була загальна політика часів керування МВС пана Білоконя. Але я хочу ще раз сказати, що людина, яка діяла всупереч моральним і політичним стандартам будь-якої цивілізованої держави, не має права обіймати таку посаду.”

Віктор Ющенко втрутився у цю ситуацію і призупинив призначення Сергія Попкова. Водночас, після подолання вето на “Закон про Кабінет Міністрів”, Ющенко вже не може втручатися в процес призначення затупників керівнкиів силових відомств.

Віктор Янукович жодної трагедії у поверненні сумнозвісного Попкова до МВС не бачить, мовляв, до влади повертаються професіонали. Натомість його соратник у Антикризовій коаліції Олексндр Мороз все ж бентежиться суспільною думкою з цього приводу:

“Що стосується призначення заступника міністра внутрішніх справ, то я не погоджував цієї кандедатури, зі мною з цього приводу ніхто не консультувався. Я знав тільки про те, що питання мали вирішувати дещо в інший спосіб. Оскільки ж вирішили його так, то подивимося, як дальше розвиватимуться події. Я погоджуюся з тим, що навіть коли людині не можна предявити якихось звинувачень в правовому порядку, то є суспільна думка і, очевидно, на неї треба зважати”.

Кажуть, що в історії важливими є прецеденти, аби досвід тих, хто вчинив певний злочин, був наукою для інших. Який прецедент створив Віктор Янукович, повернувши до влади Сергія Попкова цілком очевидний.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG