Спеціальні потреби

Актуально

Загинув народний депутат Євген Кушнарьов

Правоохоронці продовжують розслідувати справу про загибель народного депутата Євгена Кушнарьова. Народний депутат помер 17 січня внаслідок поранень, які отримав на полюванні. Нині є декілька версій щодо причин трагедії.

Що таки відбулося на полюванні, яке стало фатальним для Євгена Кушнарьова, наразі офіційно ніхто не каже. Українські медіа подають декілька версій тих подій. За однією із них, трагедія трапилася у автомобілі, за іншою – учасники полювання проводили санітарний відстріл, оскільки сезон полювання в Україні нині закритий. Побачивши вовка, вони вийшли на полювання, саме тоді і стався нещасний випадок.

Вчора МВС заявляло про три версії трагедії – необережне поводження зі зброєю, нещасний випадок та зумисне вбивство. Сьогодні слідство каже про одну головну версію. За словами заступника міністра внутрішніх справ Михайла Корнієнка, до такої трагічної нісенітниці призвели випадок і мисливський азарт. Корнієнко ствреджує, що всі учасники полювання були тверезі.

Натомість дискусії ведуться і в іншій площині – чи можна було врятувати життя політика після поранення. Тут думки розходяться. Фахівці кажуть, що поранення кулею такого калібру є дуже серйозним і найчастіше буває смертельним. Водночас, заступник міністра охорони здоров’я Валерій Івасюк твердить, що оскільки Кушнарьов не помер протягом двох годин після поранення, значить його організм був фізично міцним і боровся. Але йому своєчасно не надали необхідної медичної допомоги. Версії німецьких лікарів з цього приводу так і не почули, вони поїхали за годину після смерті політика. Кажуть, що проблема була у відсутнсті достатньої кількості крові, яку треба було поновлювати.

Ця трагічна історія із смертю відомого українського політика поставила перед його колегами низку запитань щодо сучасного стану охорони здоров’я в Україні. Можливо, вона сприятиме вирішенню хоча б частини цих проблем. А зараз урядова комісія готує похорон Євгена Кушнарьова у Харкові, де оголошена дводенна жалоба на знак пам’яті про загиблого.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG