Спеціальні потреби

Зріс конфлікт між політичними силами Києва


Ситуація у столиці України залишається напруженою. Опозиція почала підготовку до реферндуму щодо недовіри міському голові Леоніду Черновецькому. Натомість сам Черновецький каже, що йому хочуть помститися з політичних міркувань.

Київ розмірковує над тим чи оплачувати комунальні послуги за новими тарифами, та чи висловлювати недовіру меру Леоніду Черновецькому. Його обрання у березні 2006-го року назвали ледь не головною несподіванкою виборів. З того часу, рівень політичної конфліктності у місті був доволі високим. Мер не знайшов спільної мови із фракцією БЮТ та Блоком Кличка, а пізніше і з “Нашою Україною”, внаслідок чого було утворене об’єднання “Демократичний Київ” – опозиційне до мера. Натоімсть з опозциійних фракцій почали виходити депутати і більшість опинилася під контролем Черновецького. Але ситуація змінилася після ухвалення закону про імперативний мандат.

Як каже лідерка київського БЮТ Тетяна Меліхова, тепер із кожним депутатом будуть розмовляти окремо і у разі вдімови виконувати рішення фракції, його виключать зі списків та заберуть мандат депутата:

“Депутат має працювати у Київраді, районних радах, якщо це стосується Києва, і виконувати депутатські повноваження у фракції, виконувати волевиявлення виборців. Якщо цього не відбувається, йому слід звільнити місце для наступних кандидатів у списку. Ми вважаємо, що разом із такими демократичними фракціями як Блок Кличка та “Наша Україна” у Київраді можна суттєво змінити ситуацію”.

Мер Черновецький у відповідь на це каже – закон про імперативний мандат для депутатів місцевих рад – це удар проти нього, але споідвається загальмувати вступ його у силу. Наразі це не єдина проблема, з якою доводиться мати справу столичному меру.

Опозиція розпочала збір підписів для проведення референдуму про недовіру київському міському голові. Михайло Бродський каже:

“Ми збираємося покінчити з їх владою насамперед у Києві. Ми об’єднуємо киян у боротьбі з владою і хочемо показати пркилад всім містам, де ситуація не набагато краща”.

Опозиціонери впевнені, що влада спробує ставити їм палиці в колеса, тому об’єднуються з усіма, хто підтримує ідею референдуму. Депутат Київради Володимир Бондаренко переконаний:

“Будуть докладати максимум зусиль, щоби зняти одного, двох, або й усіх ініціаторів референдуму. Для цього будуть використовувати усі можливості, шукатимуть реальні і нереальні порушення, забератимуть час на судові засідання. Тому ми будемо діяти дуже синхронно”.

Натомість сам мер каже, що механізмів впровадження в життя результатів такого референдуму немає, тому не вірить в його ефективність. У будь-якому разі експерти прогнозують подальше загострення конфліктів між політичними силами Києва.

XS
SM
MD
LG